Підлітковий алкоголізм

Підлітковий алкоголізм: агресія підлітків

Агресивність підлітків пов’язана з вживанням алкоголю

Нові наукові дослідження, проведені у Фінляндії, виявили, що агресивні підлітки частіше вживають алкоголь, і в більшій кількості, ніж їх однолітки.

Дослідники також не виявили зв’язку між депресією, тривожністю та надмірним вживанням алкоголю. Вони вивчили взаємозв’язок між психосоціальними проблемами і вживанням алкоголю серед 4047 фінських підлітків від 13 до 18 років.

  • Куріння, а також проблеми з увагою збільшують ймовірність вживання алкоголю.
  • Крім того, серед дівчат, ранній початок менархе або розлучення батьків також пов’язані з вживанням алкоголю.
  • Ще одним дивовижним відкриттям став той факт, що агресивна поведінка більше поширена серед дівчат, ніж серед хлопців.
 

«Результати змушують задуматися про можливу зміну в поведінці дівчаток-підлітків та їх уразливості під час підліткового соціального та емоційного розвитку,»

– каже доктор Ейла Лаукканен з Університету Східної Фінляндії та Університетського госпіталю Куопіо.

З усіх учасників дослідження, 60% підлітків повідомили про своє вживання алкоголю. Серед 15-річних підлітків більше 50% вживають алкоголь. Не було виявлено жодних істотних відмінностей між вживанням алкоголю серед хлопців або дівчат.

Частка підлітків, що вживають алкоголь, не виросла в порівнянні з попередніми дослідженнями, проте багато підлітків вживають алкоголь в кількостях, небезпечних для здоров’я та життя.

Ранній підлітковий алкоголізм може стати причиною розвитку психічних захворювань та алкогольної залежності, а також здійснює згубний вплив на розвиток головного мозку.