Як знизити тривожність

Як знизити тривожність

Яка людина ніколи не переживала через грошове питання, шкільні завдання, кар’єрні проблеми або питання взаємин? Таких людей не існує. Когось більше, когось менше, але тривога зачіпає кожного з нас. І, на жаль, не всі можуть протистояти цьому феномену з повною силою. Часом, стан тривоги нагнітається, і тоді людині доводиться вдаватися за допомогою до психотерапевтів, ліків, і інших, не найздоровіших методів. Тому краще спочатку попередити стан тривоги, поки його можна вилікувати доступними і простими способами, які допоможуть вам берегти енергію для більш важливих справ. Нижче ми наведемо кілька прикладів того, як зупинити легке почуття занепокоєння, поки воно не переросло в гнітючу тривогу:

Музика і роздуми

Напевно багато хто любить включити улюблену музику, коли смуток долає. Часом, разом з улюбленою композицією, деякі емоційні кути стають більш гладкими. Музика лікує, і про це говорять не одне століття. Не так давно, BBC опублікував статтю, посилаючись на численні спірні дослідження про користь музики для здоров’я. Якщо говорити про лікування симптомів тривоги музикою, тільки два слова приходять на думку: дешево і безпечно. Музику не треба приймати 3 рази на день, запиваючи величезною кількістю води, заради неї не треба записуватися до лікаря на прийом два рази на тиждень, замість цього, її можна використовувати в будь-який час і в будь-якому місці, щойно ви відчуваєте, що тривога підступає . По дорозі на іспит, на презентації проекту, у громадському місці (там, де ви відчуваєте себе некомфортно), скористайтеся навушниками. Ви помітите, як тривога, яку викликає у вас скупчення людей, потроху відійде на другий план.

Зрештою, улюблена музика викликає почуття комфорту, а ваш особистий емоційний комфорт – кращий засіб від переживань.

Солодощі

Національний інститут здоров’я США опублікував дослідження про те, як дофамін (нейромодулятор, який відповідає за систему винагороди в мозку) звільняється шляхом вживання шоколаду. І хоча це дослідження говорить про те, як люди щодня зловживають солодким, що дуже схоже на наркотичну або алкогольну залежність, солодке все ж набагато більш щадний засіб, ніж пляшка горілки. Шматочок шоколадки під час підготовки до іспиту і перед його здачею допоможе стримати пережитий стрес. Звичайно, багато експертів можуть сказати, що подібний спосіб самолікування може перерости в харчову залежність і заїдання своїх проблем. Тому варто зазначити, що цей спосіб розради доступний лише тим, хто вміє вчасно зупинитися.

Коли людина стикається з болем і тяготами, викликаними надмірними переживаннями, важливо, щоб вона змогла заспокоїти себе, повернути собі відчуття комфорту. Часто, в момент тривоги, ми відчуваємо безнадію, і намагаємося всіляко уникнути цього.

Перший крок – не бігти від проблем, тому що це призведе до психологічного дискомфорту. Необхідно знайти для себе зачіпку, щось, що зможе вас заспокоїти в момент переживань.