Лікування наркоманії: чоловіки і жінки

Наслідки наркоманії

Раніше наркоманія розглядалася як проблема людини в загальному. Однак в останні роки дослідники залежності розширили свою увагу на різні області впливу, який наркоманія справляє на чоловіків і жінок окремо.

Прийнято вважати, що хімічна залежність швидше розвивається у жінок, вони також набагато швидше, ніж чоловіки, починають стикатися з усіма наслідками зловживання. Проте, жінки набагато краще справляються із залежністю на реабілітації, і часто успішніше проходять лікування у центрах для наркозалежних та алкоголіків. У цій статті ми поговоримо про те, які успіхи і поразки можуть стояти на шляху у кожної зі статей.

Виникнення наркоманії

Чоловіки схильні до наркозалежності

Як не дивно, схильність до алкогольної або наркотичної залежності проявляється серед чоловіків в два рази частіше, ніж у жінок. Виняток становить лише звикання до лікарських препаратів, виписаних за рецептом. У цьому випадку шанси потрапити в залежність від опіатів однакові у обох статей.

Причини початку наркоманії

Загальні причини виникнення наркоманї

Численні дослідження показують, що існують певні чинники, які штовхають людей на вживання наркотиків. Чоловіки, як правило, починають вживати наркотики, щоб поліпшити свій настрій і впоратися з соціальними та поведінковими проблемами, в той час як жінки більше схильні займатися самолікуванням емоційних і психологічних проблем. Тривога, депресія, прикордонний розлад особистості, розлад харчової поведінки частіше зачіпають жінок, і збільшують ризик вживання наркотиків. Чоловіки ж, навпаки, страждають від антисоціальних розладів особистості, які підвищують ризик виникнення наркоманії.

  • Проблемні відносини,
  • дитяча психологічна травма,
  • стрес,
  • вживання наркотиків в родині,
  • домашнє насильство
  • і різні психічні розлади штовхають жінок на шлях наркоманії.

Однак, що цікаво, часто до наркотиків, спільного використання шприців і вживання алкоголю жінок підштовхують їх партнери, чоловіки або інші чоловіки, які мають для них значення. Таким чином, жінки, які погоджуються, вважають, що це зміцнить їх взаємини. Також, жінки зловживають стимуляторами частіше, ніж чоловіки. Вважається, що нікотин, кокаїн та амфетамін здатний придушити апетит і допомагає скинути зайву вагу.

Біологічні процеси відіграють важливу роль у розвитку наркотичної залежності, особливо для жінок. Жінкам необхідно менше алкоголю, щоб бути в стані повного сп’яніння. Завдяки меншій кількості води в організмі, і особливим процесам метаболізму, при однакововій випитій кількості алкоголю з чоловіком, відсоток концентрації алкоголю в крові жінки буде вищим. Більш того, були проведені наукові дослідження, які доводять, що естроген відіграє особливу роль у розвитку залежності. На додаток до впливу дофаміну, гормональні зміни в тілі жінки впливають на її чутливість до наркотиків. Фаза менструального циклу безпосередньо пов’язана з реакцією жінки на тягу і здатність кинути вживати наркотики.

Наслідки наркоманії

В результаті хімічної залежності сильно страждає організм і чоловіків, і жінок. Однак якщо порівнювати бік обіч, жінки, як правило, відчувають більш серйозні медичні, соціальні та психіатричні наслідки, пов’язані з вживанням наркотиків, ніж чоловіки. Вони також виявляються і прогресують набагато швидше.

Жінки також потрапляють в зону ризику постраждати від особливих наслідків, які практично не виявляються у чоловіків. Вони більш схильні до розвитку раку легенів і серцево-судинних захворювань від куріння, ніж чоловіки.

Відмова від лікування наркоманії

І чоловіки, і жінки відчувають труднощі в процесі лікування залежності. Однак жінки рідше звертаються за допомогою. Найчастіше з практичних міркувань: вартість лікування, на кого залишити дитину, відсутність соціальної підтримки, а також домашні обов’язки часто перешкоджають тому, щоб жінка сама прийняла рішення відправитися на реабілітацію в клініку лікування наркоманії.