Як знизити стрес

Як знизити стрес

Класична стратегія зниження стресу

Як часто у вас болить голова, або ви не можете заснути через стрес і переживання? Як часто через нерви у вас перебивається подих, ви стаєте нервовими або дратівливими? Більшість з нас відчувають фізіологічні симптоми сильних нервових потрясінь. Зціплені зуби, вузли в спині, безсоння, нудота є найпоширенішою реакцією на стрес. Насправді, більшість людей проживають дні на автопілоті, не надаючи особливого значення тому, що постійна схильність до переживань, як дрібних, так і серйозних, надає безпосередній негативний вплив на організм.

Фізіологічні симптоми стресу приносять багато незручностей і заважають здатності щодня виконувати елементарні необхідні функції. З часом, якщо не звертати на це увагу, сили людини вичерпуються, він починає хворіти, а відчуття неспокою, напруженості м’язів й інші прояви вже не залишають її цілий день.

Сканування тіла

Сканування тіла є класичною стратегією гармонійного возз’єднання з вашим тілом. На перший погляд, концентрація уваги на своєму тілі (що мається на увазі під словом «сканування»), коли воно відчуває біль і незручності, може здатися нелогічною. Однак подібна техніка перевірена часом і довела свою ефективність. Ретельне фокусування уваги на власному організмі дозволяє людині розслабитися і відчути себе комфортно. Головною метою сканування тіла є його глибоке пізнання. Це не спроба змінити власні відчуття, і не спроба оцінити або засудити себе. Мета такої практики – не знизити напругу, а максимально відчути і прийняти все те, що відчуває організм.

Цікаво, що саме коли людина не намагається зменшити напруженість, а можливо й тому, що вона не намагається зробити це, в результаті ця напруженість все одно спадає, відступають також інші фізичні симптоми стресу.

Сканування тіла починається з залучення уваги до різних частин вашого тіла. Багато терапевтів пропонують починати саме з голови, намагаючись звернути увагу на всі відчуття в голові, на обличчі і шиї. Потім необхідно перемістити свою увагу з однієї частини тіла на іншу, поступово переходячи зверху вниз. Звертайте увагу на напругу, дискомфорт або інші відчуття, які відчувають ці частини в даний момент. Деякі фахівці також можуть порадити починати сканування з пальців ніг у напрямку до голови. Обидва варіанти будуть правильними, головне – послідовність, і не перескакуйте на різні частини тіла.

У кожному разі, те, що ви відчуєте, поки будете проводити сканування, необхідно прийняти. У той час як ви перенесли свою увагу до тіла, ви зможете освоювати нові способи самовідчуття і буття у власному тілі.

Якщо ви дотримуєтеся сканування тіла щодня, навіть без наміру знизити стрес, ви самі, на подив, відмітите, що симптоми цього стресу почнуть поступово зникати.