Наркозалежність виліковна, метод працює

Наркозалежність виліковна, метод працює. Лікування наркозалежності в центрі доктора Василенко

– Сеанси стали жорсткішими, навіть позамежно жорсткими. Свідомо пацієнти доводяться до передпсихотичних станів. Глибокі зміни свідомості, в яких психологічний блок стає настільки стійким, що не зникає навіть через роки, через десятиліття. Але найголовніше – метод полягає в тому, що ми реально можемо вилікувати, і стверджувати – наркоманія лікується. Є, будуть і були колишні наркомани. Для нас це завжди катастрофа, коли пацієнт зривається або гине.  Це щось виняткове, на відміну від інших центрів, дее винятковим є те, що пацієнт вийшов і пішов від наркотиків.  А нормою є постійний рецидив, постійне повернення.  У нас підхід зовсім інший. Пацієнт повинен виїхати і жити у тверезому світі.

– Коли пацієнти приїжджають до нас за лікуванням наркоманії, як правило, мають масу супутніх захворювань.  Вони можуть бути в прихованій формі або вже в запущеній формі. Завдання терапевта виявити ці захворювання, вилікувати, або, хоча б, поліпшити фізичний стан хворого. Щоб він поїхав звідси в кращому фізичному стані, ніж в тому стані, в якому він сюди приїхав.

– Коли до нас люди приїжджають з надією позбавитися від наркотичної залежності, постає питання про те, що позбавлення від фізичних ломок це лише самий початок шляху. Моя робота полягає у  психологічному позбавленні від залежності, психологічна корекція та індивідуальна робота. У нашому центрі психологічній роботі приділяється дуже велика увага. І ми бачимо на скільки світлішають очі, світлішають думки, на скільки людина стає активною, життєрадісною. Такий оптимістичний настрій дозволяє дивитися в життя впевнено і будувати своє життя як здорові люди, які можуть приймати рішення, вміють жити вірно. Наркотик їм в житті більше не потрібен.

– Коли я не працювала в цьому центрі, я по-іншому ставилася до наркоманів, але тут я переконалася, що люди далеко не дурні, що є цікаві хлопці. Є навіть обдаровані хлопці і з ними дуже цікаво. Єдине – це наркотик. Як демон він вселяється в них, потім вони вже не схожі на себе. Але, у міру того як вони звільняються і розкриваються, ми намагаємося ставитися до них дружньо і розуміюче. Вони, у свою чергу, відповідають на це тепло і дружнє ставлення.

– Практично всі пацієнти нашого центру потребують неврологічної допомоги. І ми, поряд з традиційними методами лікування, використовуємо нетрадиційні методи. Такі як: голкорефлексотерапія, яка допомагає нашим хворим поліпшити сон, поліпшити настрій, зняти біль, зняти абстиненцію; гірудотерапія, що знімає загальну інтоксикацію, яка допомагає зняти набряки при тромбофлебітах на ногах і на руках; мануальна терапія, при болях у хребті і в суглобах; лазеротерапія; озонотерапія, для зняття загальної інтоксикації організму; у нас є інфрачервона сауна, що також призначена для зняття інтоксикації при надходженні в перші дні; кріосауну-ми використовуємо для загартовування організму. Ці методи і багато інших ми використовуємо в нашій роботі для того, щоб наші пацієнти якомога швидше і легше прийшли до одужання.

– Я вважаю, що дуже важливо допомогти хлопцям позбутися від почуття провини, сорому, приниження. І навпаки, допомогти їм придбати прямий впевнений погляд, впевненість у собі, внутрішнє відчуття того, що “Я молодець”, що “Я все зможу”. Я вважаю, що у людини є внутрішня сила, яка допоможе позбавитися від проблем.

– Серед пацієнтів нашого центру я не бачу наркоманів. Я бачу людей зі своїми індивідуальними проблемами, які точно як і інші потребують розуміння, прийняття, емоціональної підтримки, особистого зростання. Це і становить основну частину моєї роботи. Ну, а сили для роботи дає відчуття співпричетності до дива. Це коли ще, ще і ще один пацієнт вибирається з цієї ями в нормальне, справжнє життя.

– Унікальність нашого методу полягає в тому, що ми, за бажанням пацієнта, за його згодою, можемо прибрати тягу до наркотику. У результаті лікування людина реально стає вільною від цієї залежності, більше того, змінюється ставлення до наркотику зі знака «+» на знак “-“. Людина починає сприймати наркотик і все що з ним пов’язано як найстрашніше, що відбувалося з нею в житті. У нас є чимало випадків лікування пацієнтів, які не знали мову. Вони проходили лікування за допомогою перекладача. І результати підтвердили наші очікування. Людина може звільнитися від наркотичної залежності, якщо бажає цього. Вона отримує психотерапевтичний вплив на невербальному рівні і також через перекладача.

– Останнім часом з’явилася проблема, яка, я вважаю, нітрохи не менше наркозалежності, це – залежність від азартних ігор. Ми зіштовхувались з цим неодноразово. Є позитивний досвід лікування залежності від азартних ігор. Лікування не менш тривале, не менш важке, ніж лікування залежності від наркотиків, але результат маємо позитивний.

– Потрібно  мати лише бажання перемогти залежність, і ти перемагаєш. Ти значно сильніше, чудо в тобі і ти можеш впоратися з алкоголем, з наркотиком, з азартними іграми та й з чим завгодно.