Як впоратися з негативним кислотним тріпом

Поради щодо зниження шкоди від негативного психоделічного досвіду.

Негативний психоделічний досвід може статися з кожною людиною, що приймає ЛСД. Навіть якщо перед цим людина перебувала в гарному настрої, під впливом цього наркотику в лічені секунди її може переповнити почуття страху і смутку. Наступні п’ять порад допоможуть впоратися з відчуттями під час переживання подібного негативного досвіду.

 

  • 1. Людина повинна пам’ятати, що все, що відбувається – не реальне.

Галюциногенні наркотики можуть змусити людину бачити, відчувати і навіть чути спотворені речі, які не мають нічого спільного з дійсністю. Вони можуть викликати думки, що будуть здаватися глибокими і правдивими, а насправді будуть радикальними і безглуздими. У такій ситуації краще пам’ятати про те, що ви знаходитесь під впливом наркотику, і більшість того, що відбувається, не відбувається насправді.

Деякі галюцинації, які людина бачить, чує або відчуває, можуть здатися цілком реальними, однак це не так. Кращий спосіб нагадати собі про це – подумати про те, чи буде щось подібне відбуватися завтра? Якщо те, що ви бачите – реальне, ви зможете повторно побачити це й іншим разом. Не варто робити поспішних вчинків під впливом наркотику.

 

  • 2. Людина повинна залишатися в безпечному місці.

Краще залишатися в місці, де ризик поранити себе буде мінімальним. Місце повинне бути добре знайомим, далеким від висотних приміщень, дорожнього руху та інших небезпек. Під дією ЛСД людина може відчути непереборне бажання вчинити щось ризиковане. Краще не слідувати подібним бажанням.

Якщо людина бажає вийти на вулицю, краще взяти з собою ще кого-небудь, в ідеалі того, хто не брав ніяких наркотиків. Краще дотримуватися тихих місць, триматися подалі від скупчення людей. Людина, що випила алкоголь, не найкраща компанія в цей момент, краще уникати питних закладів, таких як бари і клуби.

 
  • 3. Людина повинна тримати зв’язок з ким-небудь.

Не дивлячись на те, що під дією ЛСД людині може бути важко розмовляти, перекласти свої думки на слова, необхідно дати знати іншій людині про те, що ви переживаєте негативний досвід. Навіть якщо ви не в змозі розмовляти, поруч з вами повинна бути твереза людина, яка не буде нагнітати обстановку, а зможе надати вам необхідну допомогу в екстреному випадку. Це може надати заспокійливий ефект.

Відправлятися в психоделічну пригоду наодинці не найкраща ідея, проте скупчення людей теж не додасть користі. Якщо ви знаходитесь на заході, такому як концерт чи вечірка, постарайтеся знайти спокійне і тихе місце. Бажано, щоб поруч з вами була інша людина або невелика група осіб.

Якщо поруч з вами нікого немає, тримайте зв’язок на телефоні.

 

  • 4. Людина повинна не забувати піклуватися про свої фізичні потреби.

Якщо людина нічого не їла протягом багатьох годин і була занадто активною, низький рівень цукру в крові почне давати про себе знати. Переконайтеся, що ви вживаєте достатньо рідини, намагайтеся поїсти. Під дією галюциногенів, цей процес може викликати труднощі, тому, якщо ви не можете жувати, краще вибрати що-небудь м’яке і легке для пережовування та травлення, наприклад, пюре, пудинг або морозиво.

Вам навряд чи вдасться заснути, особливо під час перших кількох годин, однак якщо ви присяде або приляжете, це може значно полегшити ваші негативні переживання. В цей час краще слухати заспокійливу музику.

 

  • 5. Людина не повинна вдаватися до самолікування.

Існує безліч міфів, пов’язаних із самолікуванням від негативного психоделічного досвіду. Слід знати, що додаткові психоактивні речовини і алкоголь лише підільють масла у вогонь, вони збільшать ваше почуття страху та паніки, відсутності контролю над ситуацією.

Якщо ви відчуваєте, що наркотик здійснює на вас фізичний вплив, мав домішки, та вам необхідна медична допомога, краще відразу звернутися до лікаря.