Правда про Екстазі

Стаття, що розкриває міфи і правду про Екстазі

Екстазі (MDMA), як і деякі інші наркотики, такі як ЛСД, стає об’єктом вигадок. У цій статті ви можете дізнатися про деякі міфи та реалії, що оточують цей препарат.

  • Міф 1. Екстазі – це афродизіак.

Його провокаційна назва та синонім «наркотик любові» вводять людей в оману, змушуючи їх вірити в те, що екстазі може подарувати обом статям неймовірне сексуальне збудження.

Реальність: назву «екстазі» обрали лише тому, що перша назва – «емпатія» – була не надто продаваною. І хоча деякі люди дійсно можуть пережити приємний статевий акт після прийняття наркотику, для більшості він став навпаки асексуальним (таким, що не викликає сексуального бажання). Більшість людей розповідають про почуття дитячості і невинності скоріше, ніж сексуальності. Поряд з іншими стимуляторами, екстазі може стати великою перепоною в можливості відчувати збудження як серед чоловіків, так і серед жінок.

  • Міф 2. З екстазі ви не відчуєте негативного досвіду.

Екстазі має репутацію наркотику «щастя», і часто дію екстазі помилково вважають психоделічно безпечною, наприклад, у порівнянні з ЛСД.

Реальність: незважаючи на те, що наркомани вважають цей наркотик безпечним, він може послужити спусковим механізмом виникнення почуття негативного збудження та паніки, що зростають завдяки дії наркотику. У екстазі також є і галюциногенні властивості, які теж можуть запустити негативний досвід.

 
  • Міф 3. Будь-якій людині, що приймає екстазі, можна довіряти.

Міф про те, що люди, які приймають екстазі є велелюбними, нездатними на крадіжку, образи чи насильство, поширений серед любителів рейв вечірок і відображений в їх мантрі Мир, Кохання, Єдність, Повага.

Реальність: екстазі не здатний очистити душу і перетворити живу людину на ангела. Незаконне наркоманське суспільство приховує в собі велику частку сексуальних збоченців, наркоторговців та інших людей, які не проти скористатися уразливим становищем інших людей. Ні на секунду не дозволяйте собі повірити в те, що розширені зіниці – це ознака миролюбства.

 

  • Міф 4. Екстазі – найефективніший антидепресант у світі.

Ця теорія говорить, що вживання екстазі в поєднанні з прекрасним настроєм інших споживачів цього наркотику піднімає настрій, і відсуває почуття пригніченості на останній план.

Реальність: не дивлячись на те, що ейфорія дійсно настає від вживання екстазі, виснаження системи заохочення в мозку призводить до затяжного почуття депресії, коли дія наркотику припиняється. І, як і інші психоактивні речовини, екстазі може спровокувати тривогу, депресію та психоз. Так що, якщо ви вважаєте, що у вас депресія, не варто займатися подібним самолікуванням, зверніться до професіонала за порадою.

 

  • Міф 5. Люди, що вживають екстазі, не вживатимуть важкі наркотики.

Цей міф базується на думці про те, що марихуана й екстазі – легкі наркотики, тобто безпечні та не викликають залежності, порівняно з іншими наркотиками, такими як героїн або амфетамін. Ці наркотики називають важкими, і асоціюють із залежністю, голками та смертю від передозувань. Чітка прихильність цьому неписаному кодексові допомагає людям утриматися від переходу до так званих «важких» видів.

Реальність: деякі люди справді проходять період вживання екстазі так і не спробувавши чого-небудь важчого, але для більшості ж екстазі – всього лише один з видів уживаних ними наркотиків. Багато переходять до героїну, коли екстазі стає недостатньо. Тому, хочете вірте, хочете ні, але екстазі дійсно відкриває двері в світ наркотиків, спробувавши один, не так страшно пробувати й інші.