Як стають алкоголіками?

Як стають алкоголіками?

Ключовий фактор переходу від помірного вживання алкоголю до алкоголізму

Нещодавно вчені виявили, що крихітний сегмент генетичного матеріалу, відомий під назвою РНК, грає центральну роль в процесі переходу від помірного вживання алкоголю до пияцтва і наступних розладів, викликаних надмірним вживанням алкоголю.

Виявляється, що рівень білка, відомого як нейротрофічний фактор мозку, або BDNF, збільшується, коли алкоголь вживається в помірних кількостях. Таким чином, цей білок запобігає розвитку порушень, пов’язаних з вживанням алкоголю. У лабораторних умовах, в свою чергу, було доведено, що у мишей, які вживають велику кількість алкоголю довгий період часу, рівень BDNF істотно знижується в медіальній префронтальній корі, відділі, що відповідає за прийняття рішень.

Як повідомило інтернет-видання з молекулярної психіатрії 21 жовтня 2014, це зниження пов’язане з відповідним збільшенням рівня мікроРНК під назвою мікроРНК-30а-5p.

Мікро РНК знижує рівень білка BDNF шляхом зв’язування РНК, молекулярного посередника, який несе інформацію від генів до механізму клітин, що образує білки, та знищення її.

  • Якщо збільшити рівень мікроРНК-30а-5p в медіальній префронтальній корі головного мозку, рівень білка BDNF скорочується, і миші вживають більшу кількість алкоголю.
  • Проте якщо у мишей відновити колишній рівень мікроРНК-30а-5p, то і рівень білка відновиться, а це значить, що гризуни знову почнуть вживати помірну кількість алкоголю.

«Наші результати дослідження показують, що білок BDNF запобігає переходові від простого вживання алкоголю до пияцтва. Неконтрольоване пияцтво розвивається в разі «поломки» захисного механізму, і можливо причиною тому стає мікроРНК. Це дослідження допоможе пояснити, чому у 10% населення пияцтво прогресує, а також знайти можливі ліки. »

Однією з причин, через яку багато потенційних методів лікування алкоголізму не увінчуються успіхом, є придушення шляхів винагороди в мозку, в результаті чого знижується загальне відчуття задоволення. Але в новому дослідженні на мишах, ці шляхи продовжували функціонувати.

Такі результати мають велике значення для створення методів лікування алкоголізму, які б не зачіпали систему винагороди в цілому. Адже часто пацієнти кидають лікування, тому що перестають відчувати задоволення.