Марихуана чи алкоголь?

Порівняння побічної дії марихуани та алкоголю

Постійні дискусії на тему того, чи може марихуана виявитися безпечнішою за алкоголь привели до чергового наукового дослідження, яке документально освітило наслідки вживання алкоголю і марихуани старшими школярами та абітурієнтами США.

В ході дослідження старших школярів просили розповісти про те, чи відчували вони якісь негативні наслідки від вживання алкоголю або марихуани. Науковці проаналізували дані 7437 осіб віком 18 років.

«Недолік досліджень цього питання становить особливий інтерес в галузі охорони здоров’я, тому що алкоголь і марихуана – найвживаніші психоактивні речовини серед молоді» – каже Джозеф Паламар, доктор наук.

«Майже половина старшокласників хоча б раз у своєму житті пробували марихуану, і більше двох третин – алкоголь, проте насьогодні немає достатніх досліджень на тему безпосереднього вживання цих речовин.

 

Дослідники виявили наступне:

  • Часто алкоголь вживається через проблеми у відносинах з однолітками, коханими людьми; також повідомлялося, що надалі таке вживання веде до жалкування, особливо серед жінок.
  • З іншого боку, марихуану часто вживають через проблеми з учителями, керівниками; це призводило до зниження енергії або інтересу, зниження успішності в школі або на роботі.
  • Дівчата підлітки часто шкодують про свої вчинки під дією алкоголю. Вони також частіше, ніж чоловіки, повідомляють про емоційну нестабільність і нездатність ясно мислити під впливом алкоголю.
  • Цікаво, що незалежно від того, як часто підлітки вживали марихуану, мало хто з них повідомляв про негативні наслідки.
  • В цілому, жінки більш схильні до ризику несприятливого результату після частого вживання марихуани.

Дослідники також відзначають, що вживання марихуани частіше, ніж вживання алкоголю, призводить до негативних наслідків, які пов’язані з авторитетними органами (поліція / міліція).

Дослідники підкреслюють, що марихуана і алкоголь прямо пов’язані з несприятливими наслідками для підлітків.

Результати дослідження різнилися за ознаками: стать, расова приналежність, легальний статус, соціальна стигматизація, особистісна схильність, а також попередній досвід несприятливих наслідків.