Як допомогти алкоголіку на стадії заперечення

Як допомогти алкоголіку на стадії заперечення

Хронічний алкоголізм може бути одним з найнебезпечніших видів залежності. Часто алкоголіки заперечують наявність проблеми. Вони не розуміють, як їх пияцтво впливає на членів сім’ї та друзів. Їм здається, що вони живуть нормально, вони не бачать в цьому жодної проблеми. Хронічні алкоголіки не підходять під «п’яний» стереотип. Вони думають, що якщо вони можуть працювати, спілкуватися зі своєю родиною, вести домашнє господарство і виконувати свої повсякденні обов’язки, значить у них не може бути проблем з алкоголем.

Сім’я та друзі не завжди можуть побачити ознаки небезпеки. Вони відмовляються вірити, що у їх коханої людини є проблеми. Перший крок назустріч – це побороти заперечення необхідності допомоги. Незважаючи на те, що алкоголік може цілком справлятися на роботі чи вдома, алкоголь і наркотики по-різному можуть впливати на людей. Ось кілька ознак, на які варто звернути увагу:

 

  • Вони починають пропускати громадські заходи;
  • Раптова відсутність уваги або зміна ставлення;
  • Типові ознаки алкоголізму, такі як безсоння, параноя, тремтіння;
  • Вони не дотримуються термінів на роботі або часто беруть лікарняний.

 

Після того як ви визначили, що ваша кохана людина потребує допомоги, важливо зрозуміти, що сам алкоголік так не вважає. Зрозумійте, що для них ці ознаки не є симптомами проблеми. Переконати людини буде дуже важко, так що нехай це буде для Вас викликом. Розмовляти на цю тему можна лише тоді, коли алкоголік тверезий. Якщо ви будете говорити з ним під дією алкоголю, це буде марно. Кращий час для серйозної розмови – похмілля, або стан каяття. Не йдіть відразу у наступ. Поясніть, як їх пияцтво впливає на Вас і вашу родину, будьте обережні, коли ви висловлюєте свої особисті почуття, щоб вони не викликали оборонну реакцію у вашої коханої людини. Розповідь про те, як Вам важко спостерігати за неадекватною поведінкою, допоможе побачити, що залежність впливає не тільки на нього.

 

Алкоголізм – непроста проблема, її непросто вилікувати.

Важко подолати бар’єр, який самі алкоголіки вибудовують. Зрештою, алкоголізм – це вибір, і його можна подолати. Головне, що необхідно пам’ятати – у розмові з алкоголіком будьте співчутливими. Однак не дозволяйте вашої любові затуманити ваш намір. Ви повинні бути готові піти, якщо вибір його способу життя сильно впливає на ваше емоційне й фізичне здоров’я. У Вас так само є відповідальність і перед собою, Ви не зможете зробити нічого доброго, якщо будете нездорові.

Як і з будь-якою наркоманією, алкоголік знайде багато виправдань своїй поведінці. Не слухайте їх. Немає ніякого виправдання алкоголізму, якщо ви дозволите йому виправдати свою пристрасть, він ніколи не зважитися змінити своє життя. Виправдання не можуть захистити від наслідків алкоголізму. Алкоголіки вірять, що їхнє життя не залежить від пияцтва, але негативні наслідки будуть переслідувати їх, і тих, хто їх любить.

Алкоголізм стягує емоційне, духовне і фізичне мито з членів сім’ї і друзів. Це призводить до емоційного стресу, відсутності самоповаги, похмілля, водіння в нетверезому стані та ризику для здоров’я алкоголіка.

Оговтатися від алкоголізму нелегко, проте майте терпіння, твердість і будьте відверті. Остаточне рішення кинути пити належить їм, але Ваше ставлення і підтримка може зробити вирішальний поштовх.