Сімейна історія хвороби: алкоголізм.

Сімейна історія хвороби: алкоголізм.

Якщо ви знаходитесь серед мільйонів людей цієї країни, у яких в родині були родичі, які страждають алкоголізмом, вам необхідно задуматися про те, що для Вас означає сімейна історія хвороби. Чи будуть проблеми з алкоголем невід’ємною частиною вашого життя? Чи більше у вас ризик стати залежним, ніж у людей без алкоголіків в сім’ї? А якщо так, що можна зробити, щоб знизити цей ризик?

Багато наукових дослідженнь, включаючи спостереження за близнюками та дітьми алкоголіків, довели, що алкоголізм може успадковуватися генетично. Отже, діти алкоголіків в 4 рази схильніші до цього захворювання, ніж інші. Діти алкоголіків також мають високий ризик розвитку поведінкових і психологічних проблем. Однак алкоголізм розвивається не лише завдяки генам, отриманим від батьків.

Гени – не єдине, що діти успадковують від батьків. Поведінка батьків, їх ставлення один до одного і своїх дітей робить величезний внесок у розвиток особистості дитини. Ці аспекти сімейного життя також впливають на ризик алкоголізму. Найвищий ризик у дітей з наступними труднощами в сім’ї:

 

  • Алкоголізм, депресія і інші психологічні проблеми одного з батьків;
  • Алкоголізм і наркоманія обох батьків;
  • Важкий алкоголізм батьків, що веде до агресії та насильства в сім’ї.

 

Однак гарною новиною є факт, що не всі діти з подібними проблемами набувають алкогольну залежність протягом життя. Таким чином, сімейна історія хвороби не дає 100% гарантії вашого алкоголізму в майбутньому.

 

Якщо ви стурбовані тим, що ваша сімейна історія хвороби або несприятлива атмосфера в сім’ї, поміщають вас в зону групи ризику розвитку алкоголізму, прочитайте наступні поради:                                          

Уникайте вживання алкоголю в підлітковому віці

– По-перше, вживання алкоголю в підлітковому віці є незаконним. По-друге, ризик розвитку алкоголізму набагато вищий у тих людей, що почали пити в той час, як організм дозрівав.

Дорослим: пийте помірно

– навіть ті люди, у яких не було алкоголіків в сім’ї, повинні пам’ятати про те, що пити можна лише в помірних кількостях: не більше келиха в день для жінок, і двох – для чоловіків. Абсолютно не можна вживати алкоголь вагітним жінкам, жінкам, які планують вагітність, алкоголікам після реабілітації, людям за кермом, людям, що приймають медичні препарати, та людям з певними захворюваннями.

Люди з алкоголізмом в сімейній історії хвороби повинні відповідально підходити до цього питання і обережно вживати алкогольні напої. Для них вироблення подібних звичок буде набагато складнішим завданням, ніж для решти. Як тільки людина переходить від помірного випивання до серйозних запоїв, ризик виникнення соціальних (п’яне водіння, насильство, травми) і медичних проблем (хвороби печінки, пошкодження мозку, рак) значно зростає.

Поговоріть з професіоналом

– обговоріть свої переживання з професіоналом в цій області, доктором, медсестрою. Вони можуть порадити організації, в яких ви отримаєте необхідну допомогу. Якщо ви вже почали багато пити, порада професіонала допоможе вам виявити проблему, змінити звички і вирішити, що і як робити в цій ситуації.