Марихуана. Факти для підлітків

Марихуана. Факти для підлітків

Питання: Що таке марихуана? Які існують види марихуани?

Відповідь: Марихуана – зелена, коричнева або сіра суміш із сушеного, подрібненого листя, стеблів, насіння та квіток конопель. На вулиці ви можете почути такі назви, як травичка, анаша, косяк, маша, Марія Іванівна, солома, план, дим, зелень, зелений дядько, шматок, Джа, дурь, гашиш та ін. Існує більше 200 сленгових назв марихуани. Всі види марихуани впливають на психіку людини. Іншими словами, вона змінює правильну роботу людського мозку. Всі види містять THC (дельта-9-тетрагідроканнабінол) – головна активна хімічна речовина в марихуані. Рослина містить більше 400 видів інших хімічних речовин. Ефект марихуани залежить від сили та активності THC.

Питання: Як довго марихуана знаходиться в організмі?

Відповідь: THC, який міститься в марихуані, поглинається жировою тканиною різних органів. Як правило, метаболіти можуть бути виявлені за допомогою стандартних методів аналізу сечі навіть через кілька днів після вживання марихуани. Проте, у людей, що вживають марихуану постійно, залишки марихуани можуть бути виявлені навіть через кілька тижнів.

Питання: Скільки підлітків курять марихуану?

Відповідь: Всупереч сформованій думці, більшість підлітків не вживають марихуану і ніколи не будуть. Виходячи з проведеного опитування, кожен п’ятий учень 10-х класів курив марихуану. І 1 з 4 старшокласників є активним курцем.

Питання: Чому молоді люди вживають марихуану?

Відповідь: Існує багато причин, через які діти або підлітки починають палити марихуану. Більшість курять марихуану, тому що їх брати, чи сестри, або друзі вживають наркотики, щоб піти від проблем у себе вдома, в школі або з друзями. Неважлива кількість футболок або шапок з емблемою конопель, або скільки пісень про це співають, пам’ятайте: Ви не повинні вживати марихуану тільки тому, що решта це роблять. Більшість підлітків не вживають марихуану!

 

Питання: Що відбувається, коли ви курите марихуану?

Відповідь: Ефекти препарату залежать від досвіду людини, а також від:

 

  • Змісту THC;
  • Очікування людини;
  • Місця, де вживається препарат;
  • Способу вживання марихуани (в якому вигляді);
  • Чистоти марихуани – домішок інших психоактивних речовин.

 

Деякі люди нічого не відчувають, коли курять марихуану. Інші відчувають розслаблення. Іноді марихуана викликає спрагу або голод. Деякі люди відчувають погані ефекти марихуани. У них виникає раптове відчуття тривоги або параної. Це відбувається, коли використовується потужний сорт марихуани.

Питання: Які короткострокові наслідки вживання марихуани?

Відповідь:

 

  • Проблеми з пам’яттю та навчанням;
  • Спотворення сприйняття (звуки, час, сенсорні почуття);
  • Проблеми з мисленням і вирішенням проблем;
  • Порушення координації;
  • Прискорене серцебиття, занепокоєння.

 

Насправді наслідків набагато більше через те, що в марихуану можуть додати інші препарати. Люди не завжди знають, що їм продають.

Питання: Чи може у людини бути негативна реакція на марихуану?

Відповідь: Так. Деякі люди, особливо ті, що вперше пробують наркотик, або перебувають у чужій компанії, можуть відчувати тривогу і параноїдальні думки. Найчастіше це відбувається через високий рівень THC. Ці страшні почуття зникнуть тоді, коли дія препарату припиниться. У рідкісних випадках, людина, яка вжила велику дозу марихуани, може відчувати серйозні психотичні симптоми, в такому випадку необхідно терміново надати медичну допомогу. Інші негативні наслідки можуть відбуватися, якщо марихуану змішувати з іншими наркотиками, такими як PCP або кокаїн.

Питання: Чи впливає марихуана на навчання, спорт і т. д.

Відповідь: Це можливо. Марихуана впливає на пам’ять, судження і сприйняття. Коли ви перебуваєте під дією марихуани, збільшується шанс того, що Ви можете здійснити дурні вчинки, які можуть збентежити або навіть нашкодити Вам. Коли людина часто вживає марихуану, у неї пропадає інтерес до того, як вона виглядає, як взаємодіє з іншими людьми в школі, вдома, на роботі. Через те, що марихуана впливає на пам’ять, людина може забути про безпечний секс.

 

Питання: Які довгострокові наслідки вживання марихуани?

Відповідь: Дослідження показали, що регулярне вживання марихуани або THC може спровокувати розвиток деяких видів раку. Куріння марихуани викликає проблеми з дихальною та імунною системами.

Питання: Чи може марихуана привести людину до вживання інших наркотиків?

Відповідь: Так. Дослідження серед старшокласників показали, що молоді люди, які не палили марихуану, відмовляються від вживання інших наркотиків. Наприклад, ризик вживання кокаїну в 104 рази вище для тих, хто пробував марихуану. Діти та підлітки, що вживають марихуану, змушені контактувати з людьми, які продають (вживають) не тільки цей вид наркотику. Тому вони намагатимуться продати не тільки «траву», а також і інші заборонені наркотики.

Питання: Як визначити, чи курила людина траву?

Відповідь: Якщо людина знаходиться під впливом марихуани, він / вона може здатися збентеженою, а також відчувати проблеми під час ходьби; людина може сміятися без причини; мати червоні очі; труднощі в згадуванні того, що тільки що відбулося. Після дії марихуани людина може стати дуже сонною.

Питання: Як марихуана впливає на водіння?

Відповідь: Марихуана має серйозний шкідливий вплив на навички, необхідні для безпечного водіння транспортним засобом: пильність, концентрація уваги, координація та здатність швидко реагувати. Ці наслідки можуть тривати до 24 годин після куріння марихуани. Вживши наркотик, людині буде важко сприймати відстань, реагувати на звуки і сигнали на дорозі.

Питання: Якщо вагітна жінка курить марихуану, чи буде це впливати на дитину?

Відповідь: Лікарі радять вагітним жінкам не вживати наркотики взагалі, тому що вони можуть завдати шкоди зростаючому плоду. Деякі наукові дослідження показали, що діти, народжені від батьків, що вживають марихуану, народжувалися з меншим ростом, вагою і розміром голови, ніж ті діти, які народжувалися від матерів, що не вживають «травку». Діти з маленьким ростом і вагою більш схильні до хвороб (проблеми з нервовою системою, наприклад).

Питання: Чи викликає марихуана залежність?

Відповідь: Так. За даними одного дослідження, підлітки, що вживають марихуану і мають серйозні соціальні проблеми, можуть стати залежними від цього наркотику.

Питання: Що робити, якщо людина хоче кинути вживати наркотики?

Відповідь: Кілька років тому було важко знайти програми лікування, що спеціалізуються саме на марихуані. Але зараз існують безліч ефективних програм, і унікальна методика доктора Василенко тому не виключення.

Якщо Ви або Ваші знайомі (близькі) готові позбутися цієї наркотичної залежності, дзвоніть і записуйтесь в нашу клініку – Москва +7 (495) 989-85-53, Україна +38 (061) 764-42-32, +38 (061) 764-65-12, США (619) 971-73-01.

МИ ДОПОМАГАЄМО НАВІТЬ У НАЙВАЖЧИХ ВИПАДКАХ!