Як швидко формується залежність від наркотиків?

Існує типова схема формування залежності, яка працює з будь-якими речовинами

  1. Перший прийом.

Мотивувати на нього можуть цікавість, бажання не виділятися з оточення або здаватися крутим, пошук ліків проти стресу, слабкість характеру (невміння відмовитись). Перший прийом стається, як правило, в підлітковому віці й лише в 50% випадків після нього людина відмовляється від подальшого вживання.

  1. Перша стадія залежності.

Вживання стає регулярним, а не епізодичним. Зникають захисні реакції організму, ефект змінюється і поступово залежна людина підвищує дозу, бо бажає досягти відчуттів, які виникали в перші рази. Якщо зміна дози не допомагає, залежний переходить на більш важкі речовини.

  1. Друга та третя стадії.

Фактично залежною людина стає вже на першій стадії. Але їй ще можна повернутися до нормального життя. Втім, мало хто так швидко може усвідомити, що має проблему: більшість переходить спочатку до другої стадії (постійні думки про наркотик та відчуття пригнічення за його відсутності), а потім і до третьої (зміни на фізіологічному рівні, повна втрата контролю над власною поведінкою, смерть від передозування).

Друга стадія – це вже досить сильна залежність, яка виникає внаслідок тривалого систематичного вживання. Але виявити її в людини складно. З часом організм пристосовується до речовини та людина «під кайфом» поводиться і виглядає майже як твереза. Слід приділяти максимум уваги своїм близьким ще після перших прийомів, коли організм не може справлятися з токсинами, а помітити факт сп’яніння легко.

Бачите зміни в поведінці близьких? Проконсультуйтеся з фахівцями Центру Доктора Василенко за телефоном гарячої лінії. Якщо вам або вашим родичам чи друзям дійсно потрібна допомога, ви отримаєте її в нашій клініці у Запоріжжі.

+38 (063) 401-57-01
+38 (099) 791-95-05
+38 (061) 764-42-32
+38 (061) 764-65-12