Роблю все, що можу, і навіть більше

Роблю все, що можу, і навіть більше

Я вважав, що в деяких моментах міг, як Бог робити. Але коли не вийшло врятувати дружину, я зрозумів, що я не Бог. А пацієнти, так, дивляться як на Бога. Чесно. Коли кажуть “наркоман”, за інтонацією звичайний обиватель ставить хрест на людині. Років 25 тому, я добре пам’ятаю, Запоріжжя, мама привела сина. Я не хотів його брати. Тому що, як у кожного лікаря є такі думки “Це не безперспективно”, “Це безглуздо”, “Це не лікується” … Я хотів робити те, що інші не можуть. Це захворювання, яке реально можна вилікувати.

Пацієнт прийшов через 25 років після лікування. Цікаво, скільки наркотик буде ще чекати? Він буде вже лежати старенький, і вмирати, а все одно буде говорити: “Наркотик чекає. Наркотик чекає”. Та не чекає вже! Все! Немає цього вже наркотика! Фраза вигідна, зручна і вперше була сказана “баригою”, “драг дилером”.

Будь-яка людина може впоратися і перемогти. Будь-яка! Я б дуже хотів, щоб у дружини була не онкологія. Якби був алкоголізм, я б вилікував її. Або наркоманія … Але в неї була інша хвороба, з якою ми не впоралися, ми були безсилі.

Загранично сильні, жорсткі, і, можливо, жорстокі навіювання потрібні для того, щоб прибрати наркоманську домінанту, наркоманське “я”.

У мене було, можна так назвати, осяяння спробувати саме позамежне, найважче – смерть.

Слова “Зробіть хоч що-небудь”, “Краще б він помер, ніж залишався наркоманом” … Це найжахливіше, коли батьки таке говорять. Гірше в житті не буває.

Наркоман повинен сам сказати, не для батьків, не для кого-небудь, а сам для себе: “Я втомився”.

Заради чого кидати? Заради ЖИТТЯ. Для них виявляється відкриттям запах квітів; вітер буває холодним, буває теплим. Секс це наркотик, найдужчий і прекрасний. Любов, сім’я, робота, діти – це і є наркотик.

Я не хочу порівнювати ці почуття зі словом “наркотик”. Для мене, як для лікаря, який цим займається, порівнювати з такими словами як “Я кайфую”, “наркотик” … Наркотик є наркотик, для мене це лайно і все!

Я вважаю, я подарував їм життя. Не одній людині, а багатьом. І це мені подобається.