Чи може гіпноз лікувати залежність?

Чи може гіпноз лікувати залежність?

Людський розум має дивну здатність управляти тілом під час концентрації. Гіпноз або гіпнотерапія – програма лікування, яка використовує техніки релаксації, щоб здійснити навіювання в несвідомий розум.

Дослідження показують, що коли справа стосується лікування наркоманії, алкоголізму та інших залежностей, гіпноз є більш ефективним засобом у порівнянні із звичайною терапією або плацебо. За часів стародавніх сакральних церемоній стан трансу був їх невід’ємною частиною. А в 18 столітті австрійський доктор на ім’я Франц Антон Месмер вперше надав фактичні дані в підтримку гіпнотерапії. У той час медичне товариство звинуватило його в шахрайстві, але в багатьох іноземних мовах досі залишилося слово “mesmerize”, утворене від його прізвища, що означає “гіпнотизувати”.

І тільки лише в 50-х роках 20 століття, психіатр на ім’я Мілтон Еріксон включив гіпноз в метод своєї роботи, який був визнаний Американською асоціацією медицини та Американською асоціацією психологів. Хоча трохи раніше Британська медична асоціація припустила, що гіпноз може бути ефективним в роботі зі слабкими нервами і хронічними болями.

Гіпнотичний стан, або стан трансу, може бути викликаний гіпнотерапевтом, який використовує одну з багатьох технік. Пацієнт занурюється в стан неспання, і при цьому повної розслабленості. Частота серцевих скорочень і рівень кров’яного тиску можуть опускатися в процесі, а також можуть спостерігатися зміни в хвильовій активності мозку. У такому стані свідомість людини йде на другий план, а її підсвідомість починає працювати.

«Набагато легше змінити звичний образ мислення і поведінки шляхом нового формування особистої обізнаності для того, щоб почати процес зцілення. Такий самий вплив на людину здійснюють медитація та галюциногени ».

Як і серед інших методів, деякі пацієнти можуть виявитися сприйнятливішими до навіювання, ніж інші. Близько 15% населення планети добре піддаються гіпнозу, а 25% населення абсолютно не піддаються гіпнозу.

У 2003 році німецькі вчені виявили, що гіпноз виявився майже в 2 рази ефективнішим, ніж звичайна терапія в лікуванні психосоматичних розладів і нікотинової залежності. Шанс на успіх виріс з 37% до 64% ??пацієнтів, які пройшли курс гіпнотерапії в рамках комплексного плану лікування.

Складно сказати як довго триває ефект лікування. Але щойно ви переконали себе, що шкідлива речовина, яку ви вживали, наносить вам фізичної шкоди, вам складно буде зневіритися в цьому. Від наркоманії не існує панацеї, але ви можете перестати прогинатися під шкідливу звичку.