Вплив батьківського алкоголізму на дітей

Вплив батьківського алкоголізму на дітей

Дослідження показали, що ступінь алкоголізму батьків впливає на майбутнє ставлення до алкоголю їхніх дітей. Вчені виявили, що хлопчики і дівчатка були більше під впливом своїх батьків-алкоголіків, ніж матерів.

“Зв’язок між батьком-алкоголіком і підлітковим алкоголізмом сильніше, ніж зв’язок між матір’ю-алкоголічкой” – сказав автор дослідження Сін Йо Чанг з Національного Науково-дослідного Інституту Охорони здоров’я в Мяолі, Тайвань.

Отримані результати можуть бути пов’язані з культурою Тайваню, тому що суспільство є патріархальним. І слід відзначити той факт, що чоловіки п’ють алкоголь більше, ніж жінки.

Вчені зібрали дані з попереднього тривалого дослідження, яке включало 4000 дев’ятикласників, в період між 2006 і 2009 рр. Вони виявили, що хлопчики, чиї батьки не вживали алкоголь і були противниками продажу спиртних напоїв неповнолітнім, були менш схильні до алкоголізму (39% -73%), ніж хлопчики, чиї батьки були алкоголіками і потурали продажу неповнолітнім.

Серед дівчат студенток, у яких батьки були проти алкоголю, менш схильні до зловживання (49%), ніж ті у який батьки регулярно випивали. Дівчата, у яких матері не вживали алкоголь, на 77% рідше п’ють.

“Коли справа доходить до підліткового алкоголізму, то дуже важливо приділити увагу батьківській поведінці та відношенню. Підлітки знаходяться на стадії вивчення нових речей і хочуть бути визнаними своїми однолітками “- сказав Чанг.