Винос мозку – синтетична марихуана та сальвія

Винос мозку – синтетична марихуана та сальвія

Яка психоактивна речовина набирає свою популярність серед нашої молоді після алкоголю і марихуани? В останні роки все більше проблем суспільству доставляє синтетична марихуана, вона ж спайси.

Синтетична марихуана належить до класу продуктів, що містять сухі трави або інший рослинний матеріал, просочений хімічними речовинами. Структура цих хімічних речовин дуже схожа на речовину, що міститься в марихуані (синтетичні каннабіноїди). Вони походять з лабораторій, а не з природного джерела, тому їх класифікують як дизайнерський наркотик. Синтетичні наркотики часто виявляються сильнішими, ніж натуральні, з широким діапазоном фізіологічних і психічних наслідків, багато з яких можуть виявитися смертельними.

Спайс і К2 – найвідоміші назви. Упаковки синтетичної марихуани продаються під виглядом пахощів з маркуванням «Не для вживання людиною».

Підлітки і молоді люди, які припускають, що їх можуть змусити пройти аналіз на вміст наркотиків у сечі, воліють курити синтетичну марихуану. Багато хто знає, що синтетичні канабіноїди складно виявити без спеціальних процедур.

Синтетичні препарати марихуани стали доступні в середині 2000-х. Деякі споживачі в гонитві за більш сильним задоволенням отримували результат, якого не очікували. Фізична дія цієї речовини може бути раптовою, неприємною і надзвичайно небезпечною. У людини може підскочити пульс, артеріальний тиск, можуть виникнути судоми, аритмія, тремор, блювота і пошкодження нирок. Синтетична марихуана призводить до інсультів та інфарктів, які в свою чергу призводять до летального результату.

Вплив спайсів і солей для ванн також виявляється згубним на мозок. Психоз з галюцинаціями і параноєю після вживання може тривати кілька тижнів, а в деяких випадках стає незворотній. Інші психічні наслідки також включають в себе ажитацію з проявом насильства по відношенню до себе або інших людей, дезорієнтацію, запуск хронічної депресії. Поширеним явищем буває стан посиленої тривоги. Куріння спайсів можна порівняти з курінням «панічної атаки».

Через небезпеку, яку собою являють дизайнерські наркотики, держава намагається боротися з ними. Однак, складність боротьби полягає в тому, що виробникові досить замінити один елемент в хімічному складі, і це вже буде вважатися зовсім іншим видом препарату, і не потрапляти під юрисдикцію законодавства. Через відсутність стандартизації, регулювання та тестування цих речовин, неможливо знати наперед, що збирається спожити людина, і як це позначиться на її здоров’ї.

Шавлія або Сальвія дівінорум стоїть поруч з синтетичною марихуаною, бо також володіє непередбачуваними і потужними психічними наслідками вживання.

Шавлія є м’яколистяною, галлюциногенною рослиною сімейства м’яти, батьківщиною якої є південна Мексика. Там її використовували протягом століть як лікарську рослину (наприклад, для лікування діареї) і в ритуалах шаманів. Шавлія містить сальвінорін, який стимулює каппа-опіоїдні рецептори, і є найпотужнішим галюциногеном. Стимулювання цих рецепторів дісфоричне і може змінити сприйняття. Листя шавлії можна жувати, курити, заварювати чай або вдихати у вигляді випарів. Фізичні ефекти можуть включати запаморочення, нудоту і втрату координації. Психічні ефекти варіюються залежно від кількості вжитого наркотику і можуть включати в себе інтенсивні галюцинації, відчуття подорожі через простір і час, і повну відмову від реальності.

Варто також зазначити, що люди, що вживають подібні наркотичні речовини недостатньо доглядають за собою і особистою гігієною, демонструють байдужість до особистої та громадської безпеки.