Відмовтеся від енергетичних напоїв!

Намагаєтесь зав’язати з алкоголем? Відмовтеся від енергетичних напоїв!

Намагаєтесь зав’язати з алкоголем? Відмовтеся від енергетичних напоїв!

Змішування алкоголю з енергетичними напоями (А + ЕН) стає все більш популярним серед підлітків і молодих людей, і також пов’язане з численним нанесенням шкоди організму. Існує очевидний зв’язок між вживанням А + ЕН і пияцтвом, так що потенційно важливо розуміти різні мотиви, що штовхають людей пити А + ЕН і зловживати алкоголем. Нові дослідження вказують на наявність гедоністичних мотивів подібної поведінки, яка призводить до неконтрольованої агресії і нанесення шкоди собі і оточуючим.

Дослідження австралійських вчених показали, що споживання А + ЕН стало дуже популярним на континенті, а також у США, Європі та Росії. Велике дослідження, яке проводилося в найпопулярніших нічних кварталах п’яти австралійських міст, показало, що приблизно 15% опитуваних вже були під впливом А + ЕН під час інтерв’ю. Вони також виявили, що А + ЕН підвищував рівень алкоголю в крові.

Опитування експертної групи встановило, що трохи менше половини всіх опитуваних вживали поєднання А + ЕН за останні 6 місяців.

Гедонізм – термін, який часто використовують у зв’язку з вживанням алкоголю. В даному випадку він відноситься до людей, які бажають збільшити задоволення і насолоду, на відміну від інших мотивацій, таких як:

 

  • смак
  • енергія
  • комунікабельність
  • збільшення або зниження інтоксикації. 

Дослідники опитали 594 студента університету, з них 395 жінок, 199 чоловіків віком 20-25 років. Параметром відбору опитуваних було вживання А + ЕН за останні три місяці. 14 пунктів визначення їх мотивації ділилися на 4 розділи:

 

  • гедоністичні мотиви
  • соціальні мотиви
  • питання витривалості
  • Скорочення інтоксикації

 

Дане дослідження є першим в галузі вивчення впливу вживання алкоголю з енергетичними напоями, і повинно допомогти уявити масштаби тенденції, що розвивається і можливих негативних наслідків, таких як травми, агресія, насильство.

Слід зазначити, що люди, які вживають суміш А + ЕН з гедоністичних міркувань (тобто для «кайфу») найбільш схильні до алкоголізму, потрапляння в нещасний випадок, травматизації чи агресії під час сп’яніння.

Гедоністичні мотиви і прагнення до задоволення від алкоголю причетні до бажання інтенсифікації сп’яніння, чому і сприяють самі енергетичні напої.

Думка про те, що кофеїн може знизити інтоксикацію – від самого початку невірна. Енергетичні напої рекламуються як стимулятор енергії, уваги, розумової та фізичної працездатності, однак це не так. Люди, що вживають А + ЕН найбільш схильні до швидкої інтоксикації, неуважності і травм.

Змішування алкоголю з енергетичними напоями насправді досить нова тенденція в традиції випивати. Ще жодне дослідження не довело її безпеку. Слід уникати подібної комбінації. Звертайте увагу на попереджувальні написи на упаковці енергетичних напоїв та алкоголю, адже, зрештою, вони там знаходяться не просто так.

Нарешті, питущі повинні знати, що вживаючи енергетичні напої, вони не зможуть швидше протверезіти, навпаки, наявність енергетика підвищує рівень алкоголю в крові.