Ви вважаєте, що у вас комп’юьерна залежність?

Ознаки та симптоми Інтернет і комп’ютерної залежності

Ознаки ІЗ у кожної людини проявляються по-різному. Неможливо встановити чітке число годин або кількості повідомлень на день, перевищення яких означатиме наявність залежності. Однак все ж існують загальні сигнали, за якими можна визначити, що у вас виникла проблема:

 

 • Ви втрачаєте відчуття часу. Чи часто ви проводите в Інтернеті більше часу, ніж розраховували? Чи перетворюються кілька хвилин в кілька годин? Чи дратує вас, якщо хтось відриває вас від комп’ютера?
 • Вам складно вчасно виконати завдання вдома або на роботі. Чи помічали ви купи накопиченого прання, або відсутність їжі в холодильнику, тому що вам не вистачило часу виконати роботу по дому через те, що ви довго сиділи за комп’ютером? Можливо, ви стали помічати, що працюєте допізна, бо не можете вчасно закінчити завдання? Ви відволікаєтеся на прочитання непотрібної інформації в Інтернеті в робочий час?
 • Відчуження від сім’ї та друзів. Чи страждає ваше особисте та суспільне життя від кількості часу, проведеного онлайн? Можливо, ви стали нехтувати близькими людьми. У вас виникає відчуття, що ніхто навколо вас не розуміє вас краще, ніж інтернет-друзі?
 • Ви починаєте відчувати провину. Ви втомилися від постійних скарг ваших близьких людей на те, що занадто багато часу проводите в Інтернеті? Ви починаєте користуватися Інтернетом так, щоб про це не дізналися близькі? Ви приховуєте кількість часу, який проводите за комп’ютером або з мобільним пристроєм від начальства або подружжя?
 • Ви відчуваєте почуття насолоди, коли підключаєтеся до мережі. Чи часто ви заходите в Інтернет, коли вам сумно, ви втомилися, пригнічені? Ви робите це для того, щоб отримати сексуальне задоволення? Чи намагалися ви обмежити свій час в Інтернеті, але вам це не вдалося?

 

Фізичні симптоми Інтернет-залежності

Інтернет або комп’ютерна залежність може також викликати фізичний дискомфорт, наприклад:

 

 • Синдром зап’ястного каналу (біль та оніміння в руках і зап’ястях)
 • Сухість або напруженість очей
 • Болі в спині та болі в шиї; сильні головні болі
 • Порушення сну
 • Збільшення ваги або втрата ваги

 

Інтернет-залежність: Віртуальний секс і порнографія

Не дивлячись на те, що пристрасть до віртуального сексу є різновидом секс-залежності, інтернет сприяє її розвитку завдяки анонімності та легкій доступності. Адже так легко поринути в світ своїх фантазій не виходячи з дому і не додаючи особливих зусиль.

Надмірне проведення часу на сайтах з контентом для дорослих може здійснити негативний вплив на справжні стосунки у житті, кар’єру, емоційне та сексуальне здоров’я.

 

Інтернет-залежність: віртуальні стосунки

В межах розумного, Інтернет дійсно може стати досить корисним для спілкування, знайомства з новими людьми, і навіть зародження нового кохання. Однак, віртуальні відносини можуть викликати змішані почуття. Політ фантазії, повна свобода і відсутність кордонів може змусити людину відмовитися від справжніх стосунків. Не варто забувати, що при такій поведінці ймовірність того, що в реальному житті онлайн відносини будуть продовжуватися, дуже мала.

Іншою проблемою також є те, що близько 50% людей онлайн брешуть про свій вік, статуру, місце роботи, сімейний стан та статеву приналежність.

Поради тим, хто тільки починає боротися з Інтернет-залежністю

Є кілька кроків, які допоможуть вам справитися з цим видом залежності, і спокійно контролювати свій час, проведений онлайн. Більшість з цих кроків ви зможете здійснити самостійно, але все ж не варто забувати, що стороння допомога близької людини, або спеціаліста допоможе вам закріпити результат.

 

 • Знайдіть приховані проблеми, які підтримують в вас ІЗ. Якщо ви боретеся з депресією, стресом, гнівом, Інтернет може стати засобом, що вас заспокоює. У вас були раніше проблеми з алкоголем або наркотиками? Чи нагадує ІЗ вашу колишню залежність? Може вам варто звернутися за допомогою в лікуванні або реабілітації початкової проблеми?
 • Створіть свій власний спосіб впоратися зі стресом. Можливо, випуск пари за допомогою Інтернету допомагає вам впоратися з тиском або агресією. Або, можливо, у вас складнощі в спілкуванні з іншими людьми в житті. Якщо ви займетеся поліпшенням власних навичок в цих областях, це допоможе вам утриматися від щоденного надмірного використання Інтернет.
 • Знайдіть підтримку у оточуючих людей. Чим більше у вас відносин в реальному житті, тим менше ви будете мати потребу в віртуальному спілкуванні. Витратьте вільний час на друзів і родину. Якщо ви занадто сором’язливі, постарайтеся знайти для себе товариства з вашими інтересами, займіться командним видом спорту, займіться уроками малювання і т.д. Це дозволить вам взаємодіяти з іншими людьми, і ваші стосунки будуть розвиватися природним шляхом.