Стереотипи про алкоголізм

Стереотипи про алкоголізм

Найпоширеніші помилкові стереотипи про алкоголізм

Присвоєння алкоголікам різних стереотипів не тільки неосвічене, але також і дуже небезпечне заняття. Більшість алкоголіків не потрапляють під які-небудь загальні ознаки, а багато з них зберігають високу ступінь функціонування. Деякі алкоголіки можуть навіть не виявляти загальноприйнятих ознак алкоголізму. Саме з цієї причини багато людей, у яких є проблема з вживанням алкоголю, не вважають її такою, і не намагаються шукати професійної допомоги. Вони переконані, що якщо вони не ночують у канавах, і не починають пити щойно прокидаються, значить у них цієї проблеми немає. Нижче наведений список деяких загальноприйнятих стереотипів про алкоголізм, які не завжди відповідають дійсності:

Поширені стереотипи про алкоголізм

 • Алкоголіки п’ють дешеві спиртні напої або спирт кустарного виробництва.
 • Алкоголіки починають пити спирт, щойно прокидаються, а якщо у них немає під рукою алкоголю, їх сильно трясе.
 • Алкоголіки безробітні.
 • Багато алкоголіків схильні до домашнього насилля, або ж регулярно сваряться і б’ються зі своїми дружинами або чоловіками.
 • Вони проявляють агресію на людях у стані інтоксикації.
 • Алкоголіки схильні пити на самоті.
 • Вони, як правило, виглядають недоглянуто, а також не звертають уваги на особисту гігієну.
 • У алкоголіків часто бувають провали в пам’яті.
 • Вони відчужені від власної сім’ї, а також втрачають, або віддають право опіки над дітьми.
 • Алкоголіки або бездомні, або живуть у злиднях.
 • Алкоголіками стають, якщо в сімейній історії є випадки насилля над дітьми.
 • Алкоголіками зазвичай стають у віці старше 40 років.

У переважній більшості випадків, алкоголіки потрапляють або під один із цих стереотипів, або не потрапляють взагалі. Багато алкоголіків є повноцінними членами суспільства, у яких є робота і міжособистісні стосунки, які зберігають гідне обличчя і п’ють в основному в громадських місцях і на заходах. У таких випадках, як правило, заперечення відіграє важливу роль – і не тільки серед самих функціональних алкоголіків, але і серед їх близьких і друзів.

Функціональні алкоголіки часто заперечують проблему

У багатьох випадках, алкоголіки, яким все ще вдається функціонувати, починають пропускати зустрічі та заходи, що раніше було для них не характерним. Вони будуть відчувати раптовий брак уваги, страждати від безсоння, параної, або фізичної нестабільності і дезорієнтації. Як тільки алкоголізм почне прогресувати, дана особа почне пропускати роботу, чи погано справлятися з поставленими завданнями. Почнуться часті відмовки не з’явитися на роботу з причини хвороби. Якщо хтось, кого ви любите, мовчки бореться з алкоголізмом, найкраще, що ви можете зробити, це висловити свою турботу і підтримку, але тільки в умовах, коли ця людина твереза. Ви не можете змусити її пройти реабілітацію, але розмова про важливість лікування може налаштувати її на одужання. Допоможіть їй дізнатися якомога більше інформації про залежність, про способи боротьби з нею, а також про різні центри реабілітації.