Стадії амфетамінової залежності

Стадії амфетамінової залежності

  1. Амфетаміновий прихід – первісна реакція, яку відчуває людина від куріння або ін’єкції амфетаміну. Під час цієї стадії збільшується частота серцебиття, підвищується кров’яний тиск і пришвидшується метаболізм.
  2. Кайф – під час цієї стадії людина відчуває себе розумнішою, вона налаштована сперечатися з людьми, часто перебиває їх і закінчує за них речення. Трапляється так, що людина, що вживає «мет», концентрує свою увагу на незначному предметі чи дії, наприклад, неодноразовому митті вікна протягом декількох годин.
  3. Кутеж – безконтрольне вживання наркотиків і алкоголю. У своєму прагненні підтримувати «кайф», людина, що зловживає наркотиками, збільшує дозу метамфетаміну та алкоголю. Під час цієї стадії людина стає гіперактивною, як фізично, так і розумово. Однак з кожною наступною прийнятою дозою, кайф стає все меншим, тому що організм виробляє толерантність до речовини. Так відбувається до тих пір, поки наркоман взагалі не втрачає здатність відчувати кайф.
  4. Кумар – найнебезпечніша стадія. У цьому стані людина не може досягти кайфу навіть після гульні, амфетамін більше не приносить задоволення. Неможливо полегшити жахливі почуття порожнечі і тяги, наркоман втрачає почуття ідентичності. Часто з’являється сильний свербіж і людині може здаватися, що у неї під шкірою бігають жуки. Неможливо заснути протягом декількох днів, найчастіше наркоман перебуває в психотичному стані. Його галюцинації настільки яскраві, що вони здаються йому реальними. У такому стані людина небезпечна для себе та інших людей.
 

5. Ломка настає тоді, коли тіло більше не в змозі впоратись з наслідками наркотиків. Ломка може тривати від одного до трьох днів.

6. Мет – похмілля. Після ломки тіло наркомана перебуває в пригніченому стані: виснажене голодом, зневоднене, виснажене фізично, розумово й емоційно. Етап триває від 2 до 14 днів. Щоб «поліпшити» свій стан, наркоман збільшує дозу амфетаміну.

7. Абстиненція. Найчастіше через 30-90 днів з моменту останнього вживання наркотику наркоман усвідомлює, що він перебуває у стані абстиненції. По-перше, він пригнічений, втрачає свою енергію і здатність відчувати задоволення. Тоді з’являється ще більша тяга до наркотику і у людини з’являються суїцидальні думки. Абстиненція – надзвичайно хворобливий і важкий період, більшість людей, що вживають метамфетамін, повертаються до наркотику.