5 кроків запобігання наркотичної залежності

5 кроків запобігання наркотичної залежності

Процес лікування від наркоманії може бути важким і дорогим. Деякі люди більш схильні до наркоманії через такі фактори, як генетика та соціальні проблеми. Однак існує кілька ефективних способів запобігання наркоманії.

Ось кілька порад із запобігання прогресування наркоманії:

1. Пошук здорових способів боротьби зі стресом.

Багато людей починають вживати наркотики, вважаючи їх хорошим способом боротьби зі стресом і напругою. Насправді, наркотики – це лише тимчасове рішення. Як тільки людина перестає вживати наркотики, вона починає відчувати тривогу, що викликається фізичними та психологічними побічними ефектами. Фізичні вправи або медитація допоможуть усунути бажання спробувати наркотики.

2. Психотерапія та консультації.

Стан пригніченості в наші дні – не рідкість. Багато людей відчувають моменти зльотів і падінь, з якими важко впоратися. Наркомани – це ті люди, які займаються самолікуванням власних психологічних проблем. Проблема полягає у тому, що наркотики не лікують психологічні проблеми, вони просто прибирають симптоми. Консультації з професіоналом в області психологічного здоров’я – ефективніший спосіб лікування психологічних та емоційних проблем.

 

Набагато простіше не вживати наркотичні речовини взагалі, ніж потім лікуватися від наркоманії.

3. Підтримання того способу життя, який робить Вас щасливим.

Низька самооцінка і депресія є основним гачком зловживання наркотиками. Часто один з аспектів вашого життя стає домінуючим (наприклад, робота), і вам не вистачає часу на участь в інших важливих моментах власного життя та життя своїх близьких. Підтримуйте баланс між фізичною та ментальною активністю, це допоможе Вам зберегти стабільність, яка необхідна для того, щоб залишатися вільним від наркотиків.

4. Наявність в житті того, чим Ви глибоко цікавитеся.

Це можуть бути спорт, творчість або особисті відносини. Те, що вас захоплює, і те, що вас мотивує. Ви повинні залишатися розумово й емоційно здоровим.

5. Знання історії вашої родини.

Схильність до наркоманії пов’язана з генетикою, тому поговоріть з батьками або з іншими членами сім’ї, які боролися з наркотичною залежністю. Якщо Ви вважаєте, що можете стати наркоманом, необхідно вжити додаткових заходів обережності, щоб уникнути наркотиків або алкоголю.

Неважливо, яка б не була життєва ситуація, постарайтеся не ступати на небезпечну стежку під назвою наркоманія. Все що вам необхідно – це підтримувати в собі щастя і здоров’я, і ??бути вільним від наркотиків.