Страшна небезпека

Ці речовини відомі своєю небезпечністю, проте ними все одно зловживають. Чому?

Наркотики завжди будуть становити небезпеку. Тим не менш, існує тонка грань між курінням марихуани на квартирниках і переходом до стійкого психозу через вживання «солі для ванн». Наркотики, як і люди, що їх вживають, з часом змінюються, і, на жаль, не на краще. Колись батькам варто було перейматися тільки через марихуану, кокаїн, героїн та психоделіки. Ці наркотики все ще існують, і вони все ще найпоширеніші. Проте, поряд з ними новий клас небезпечних наркотиків набирає все більше і більше популярності.

Гашишне масло

 • Чому це вживають: гашишне масло зазвичай забивають в спеціальну курильну трубку, що викликає надзвичайно потужну ейфорію. Така сила речовини пов’язана зі способом її виготовлення. Гашишна олія містить в собі найвищу концентрацію ТГК (психоактивний хімічний елемент, що міститься в коноплях).
 • Чому це шкідливо: гашишне масло не схоже на звичайну коноплю (яка сама по собі вже небезпечна і викликає звикання). Воно може спричинити втрату свідомості та серйозні пошкодження головного мозку.

Моллі

 • Чому це вживають: в теорії, Моллі – це чистий MDMA, який є головним психоактивним елементом наркотику під назвою Екстазі. Багато хто вважає, що він не містить в собі домішок, які можна знайти в Екстазі (таких як амфетамін або героїн).
 • Чому це шкідливо: якість Моллі неможливо проконтролювати, і чистота наркотика не більша, ніж у самого Екстазі. Відомі випадки, коли капсули з Моллі були наповнені не MDMA, а «солями для ванн».

А про небезпеку вживання «солі для ванн» говорить статистика. Щорічно відбувається близько 6000 випадків отруєння цим наркотиком. Крім отруєння організму, відбувається отруєння розуму, розвиваються параноя, галюцинації, марення і агресивна поведінка.

Хмара 9

 • Чому це вживають: Хмара 9 (Метілендіоксіпіровалерон або МДПВ) є свого роду «сіллю для ванн», однак ця речовина в 10 разів сильніша кокаїну. Її складно визначити стандартними тестами на наркотичні речовини, через що наркомани вживають її, не побоюючись покарання.
 • Чому це шкідливо: Хмара 9, як і інші «солі для ванн» – потенційно дуже небезпечний наркотик, який викликає серйозні, і деколи, незворотні розлади особистості. У 2012 році новини усього світу повідомляли про нашестя канібалізму в США, про випадки, коли під впливом хмари 9 наркомани нападали на перехожих і намагалися відкусити від них шматки плоті. Іноді успішно.

Спайси

 • Чому це вживають: спайси це лише одна з багатьох назв синтетичних канабіноїдів. Ними зловживають, тому що їх дія нагадує дію марихуани, хоча вони не містять ТГК. Також як і «солі для ванн», їх складно виявити шляхом звичайних медичних перевірок.
 • Чому це шкідливо: за останні роки на пострадянському просторі спайси стали справжнім батогом суспільства. Щодня статистика повідомляє про чергові випадки отруєння або божевілля від вживання синтетики. Сумно те, що основним контингентом спайсів є молодь віком 17-25 років. Куріння спайсів викликає судоми і постійний психоз. Наслідки цього наркотику можуть бути абсолютно непередбачуваними. Навіть Джон Хаффман, людина, яка вперше синтезувала речовину, сказав, що курити спайс – все одно що грати в російську рулетку. Ніколи не знаєш, коли пістолет вистрілить.

Крокодил

 • Чому це вживають: Крокодил – це опіат, вироблений в кустарних умовах. Він займає топ пошукових запитів з позначкою «як готувати». Він служить в якості дешевої заміни для наркоманів, які не можуть дозволити собі купити або отримати наркотик більш природного походження.
 • Чому це шкідливо: крокодил є найстрашнішим наркотиком на сьогоднішній день. При виготовленні цього наркотику використовуються високотоксичні речовини з домішкою важких металів. І якщо звичайні наркотики залишають лише доріжки і сліди уколів після себе, то крокодил змушує плоть наркомана гнити на очах, роз’їдаючи шкірні і навіть м’язові покриви, іноді оголюючи кістку. Пекельний біль, який відчуває крокодиловий наркоман, неможливо описати. А процес гниття, якщо він запущений, практично неможливо зупинити.

Бупренорфін

 • Чому це вживають: як не дивно, цей препарат часто використовується медичними установами для замісної терапії наркоманів, які сиділи на героїні або знеболюючих таблетках.
 • Чому це шкідливо: в бупренорфінові препарати для замісної терапії часто додають налоксон, що унеможливлює отримання ейфорії. Через це наркомани часто перевищують дозу, що веде до передозування.