Страшна небезпека

Страшна небезпека

Ці речовини відомі своєю небезпечністю, проте ними все одно зловживають. Чому?

Наркотики завжди будуть становити небезпеку. Тим не менш, існує тонка грань між курінням марихуани на квартирниках і переходом до стійкого психозу через вживання «солі для ванн». Наркотики, як і люди, що їх вживають, з часом змінюються, і, на жаль, не на краще. Колись батькам варто було перейматися тільки через марихуану, кокаїн, героїн та психоделіки. Ці наркотики все ще існують, і вони все ще найпоширеніші. Проте, поряд з ними новий клас небезпечних наркотиків набирає все більше і більше популярності.

Гашишне масло

 • Чому це вживають: гашишне масло зазвичай забивають в спеціальну курильну трубку, що викликає надзвичайно потужну ейфорію. Така сила речовини пов’язана зі способом її виготовлення. Гашишна олія містить в собі найвищу концентрацію ТГК (психоактивний хімічний елемент, що міститься в коноплях).
 • Чому це шкідливо: гашишне масло не схоже на звичайну коноплю (яка сама по собі вже небезпечна і викликає звикання). Воно може спричинити втрату свідомості та серйозні пошкодження головного мозку.

Моллі

 • Чому це вживають: в теорії, Моллі – це чистий MDMA, який є головним психоактивним елементом наркотику під назвою Екстазі. Багато хто вважає, що він не містить в собі домішок, які можна знайти в Екстазі (таких як амфетамін або героїн).
 • Чому це шкідливо: якість Моллі неможливо проконтролювати, і чистота наркотика не більша, ніж у самого Екстазі. Відомі випадки, коли капсули з Моллі були наповнені не MDMA, а «солями для ванн».

А про небезпеку вживання «солі для ванн» говорить статистика. Щорічно відбувається близько 6000 випадків отруєння цим наркотиком. Крім отруєння організму, відбувається отруєння розуму, розвиваються параноя, галюцинації, марення і агресивна поведінка.

Хмара 9

 • Чому це вживають: Хмара 9 (Метілендіоксіпіровалерон або МДПВ) є свого роду «сіллю для ванн», однак ця речовина в 10 разів сильніша кокаїну. Її складно визначити стандартними тестами на наркотичні речовини, через що наркомани вживають її, не побоюючись покарання.
 • Чому це шкідливо: Хмара 9, як і інші «солі для ванн» – потенційно дуже небезпечний наркотик, який викликає серйозні, і деколи, незворотні розлади особистості. У 2012 році новини усього світу повідомляли про нашестя канібалізму в США, про випадки, коли під впливом хмари 9 наркомани нападали на перехожих і намагалися відкусити від них шматки плоті. Іноді успішно.

Спайси

 • Чому це вживають: спайси це лише одна з багатьох назв синтетичних канабіноїдів. Ними зловживають, тому що їх дія нагадує дію марихуани, хоча вони не містять ТГК. Також як і «солі для ванн», їх складно виявити шляхом звичайних медичних перевірок.
 • Чому це шкідливо: за останні роки на пострадянському просторі спайси стали справжнім батогом суспільства. Щодня статистика повідомляє про чергові випадки отруєння або божевілля від вживання синтетики. Сумно те, що основним контингентом спайсів є молодь віком 17-25 років. Куріння спайсів викликає судоми і постійний психоз. Наслідки цього наркотику можуть бути абсолютно непередбачуваними. Навіть Джон Хаффман, людина, яка вперше синтезувала речовину, сказав, що курити спайс – все одно що грати в російську рулетку. Ніколи не знаєш, коли пістолет вистрілить.

Крокодил

 • Чому це вживають: Крокодил – це опіат, вироблений в кустарних умовах. Він займає топ пошукових запитів з позначкою «як готувати». Він служить в якості дешевої заміни для наркоманів, які не можуть дозволити собі купити або отримати наркотик більш природного походження.
 • Чому це шкідливо: крокодил є найстрашнішим наркотиком на сьогоднішній день. При виготовленні цього наркотику використовуються високотоксичні речовини з домішкою важких металів. І якщо звичайні наркотики залишають лише доріжки і сліди уколів після себе, то крокодил змушує плоть наркомана гнити на очах, роз’їдаючи шкірні і навіть м’язові покриви, іноді оголюючи кістку. Пекельний біль, який відчуває крокодиловий наркоман, неможливо описати. А процес гниття, якщо він запущений, практично неможливо зупинити.

Бупренорфін

 • Чому це вживають: як не дивно, цей препарат часто використовується медичними установами для замісної терапії наркоманів, які сиділи на героїні або знеболюючих таблетках.
 • Чому це шкідливо: в бупренорфінові препарати для замісної терапії часто додають налоксон, що унеможливлює отримання ейфорії. Через це наркомани часто перевищують дозу, що веде до передозування.