Реабілітаційні центри: міфи та реальність

Реабілітаційні центри: міфи та реальність

Дуже часто люди помиляються щодо реабілітаційних центрів. І це стосується не тільки наркоманів, люди, у яких немає залежності, також мають думку про такі центри, що є далекою від правди. Громадська думка про центри лікування залежності часто складається з висновків, зроблених після перегляду новин, кіно або почутих історій, переданих по «сарафанному радіо».

5 міфів про реабілітаційні центри

У більшості випадків, жодна людина не може правильно судити про що-небудь, не спробувавши або не відчувши це на собі. Так і з реабілітаційними центрами, ви не знаєте, що відбувається всередині, якщо ви там не були. Насправді немає нічого поганого в дрібних непорозуміннях, проте у випадку з залежністю, подібне нерозуміння суті лікування може стати смертельним. Помилкові уявлення наркоманів чи алкоголіків можуть стати причиною того, що ті можуть відмовитися від лікування або отримання кваліфікованої допомоги. Дізнайтеся про 5 усталених міфів лікування наркоманії та реальність, що ховається за ними.

  • Реабілітаційний центр схожий на в’язницю

Коли люди говорять, що реабілітаційні центри схожі на в’язницю, вони мають на увазі, що у пацієнтів немає абсолютно ніякої свободи. Однак, це не так. Більшість реабілітаційних центрів приймають пацієнтів на лікування на добровільних основах. Відповідно, вони можуть переміщатися куди хочуть і як хочуть. Медичний центр доктора Василенко працює в режимі відкритих дверей. Пацієнти, які перебувають там на лікуванні, вільні у виборі своїх переміщень, тому що кожен з них знає, куди і навіщо він приїхав. Звичайно, існують певні правила, проте ці правила не мають нічого спільного з ув’язненням (коли люди в прямому сенсі слова сидять за гратами.)

  • Реабілітаційні центри схожі на секту

У світі дійсно існують релігійні реабілітаційні центри і множинні різновиди християнських товариств, що допомагають наркоманам та алкоголікам в їх одужанні. Однак, не всі медичні реабілітаційні центри пов’язані з вірою. І навіть більше, більшість не має ніякого відношення до релігії. Багато хто також помилково вважає 12-крокову реабілітаційну програму духовною, через настанови, які там існують. Якщо вас лякає така перспектива, скористайтеся послугами реабілітацій, що використовують медичний, психотерапевтичний, холістичний або гіпнотарний метод.

  • Послуги реабілітаційних центрів непомірно дорогі

Існує маса класів реабілітаційних центрів: від тих, які пропонують умови проживання люкс, до безкоштовних. Не варто розорятися намагаючись позбутися залежності. Ціни реабілітаційних центрів ранжуються також як і зарплати простого населення. Ви цілком можете знайти собі лікування по кишені, якщо головною умовою вашого проживання в лікарні НЕ БУДЕ джакузі в палаті.

  • Реабілітаційні центри силою змушують зберігати тверезість

У більшості випадків, реабілітаційні центри не нав’язують нічого і нікому. Більшість пацієнтів приходять туди за своїм власним бажанням. Незважаючи на це, дійсно існують випадки, коли пацієнт був направлений на примусове лікування. І тільки тоді його будуть примушувати не вживати психоактивні речовини з метою очистити організм. Однак більшість залежних роблять це з власної волі.

  • Реабілітаційні центри не допомагають зберігати тверезість

Деякі люди стверджують, що реабілітаційні центри змушують їх не вживати, інші – навпаки, що їм ніяк не допомагають зберігати тверезість після лікування. У таких ситуаціях пацієнтові необхідно пам’ятати, що РЦ не може змусити їх пити чи не пити. Там можуть всього лише ознайомити і навчити користуватися різними методами, які допоможуть зберегти тверезий стан розуму. Тисячі людей зриваються після закінчення лікування залежності. І тоді варто нарікати не тільки на РЦ, а й на те, що людина була не в змозі скористатися прийомами, яким її навчили під час лікування.