Спільні риси наркоманів

Спільні риси наркоманів

Незважаючи на те, що не існує двох однакових наркоманів, тим не менш, якісь загальні риси в їх поведінці все ж можна виділити. Якщо ви вважаєте, що людина з вашого оточення страждає залежністю, вам необхідно знати про ці загальні риси, щоб правильно і вчасно оцінити ситуацію, а також знайти спосіб допомогти якнайкраще.

Загальні риси поведінки залежних людей включають в себе:

  • Імпульсивна поведінка
  • Нонконформізм
  • Нездатність впоратися зі стресом
  • Заперечення
  • Відсутність терпіння
  • Перепади настрою
  • Нездатність попросити про допомогу

ІМПУЛЬСИВНА ПОВЕДІНКА

Імпульсивність є однією з найпоширеніших якостей особистості серед залежних людей. Майже кожен наркоман проявляє спонтанну поведінку в тій чи іншій формі. Така поведінка проявляється в різних сферах життя людини, і звичайно її можна помітити вже в ранні роки. Імпульсивні люди відчувають труднощі, якщо їм доводиться діяти помірковано. Вони живуть за принципом «все або нічого». Для них існує тільки чорне та біле. Це одна з найпоширеніших особливостей людей, схильних до залежності будь-якого роду. Імпульсивність може проявлятися в усьому: в заняттях спортом, в їжі, в прибиранні будинку … вони або не роблять нічого, або роблять все максимально можливе.

НОНКОНФОРМІЗМ

Інше слово – незгода. Серед наркоманів часто зустрічається така спільна риса, як презирство до суспільних цінностей. Вони воліють не погоджуватися з натовпом, і всіляко відокремлювати себе від нього. Це часто призводить до самітництва та соціальної відчуженості.

Нонконформізм асоціюється з прийняттям поведінкових відхилень, а також участю в заходах, пов’язаних з незаконною діяльністю або табу. Більшість наркоманів пишаються тим, що відрізняються від інших. Не можна стверджувати, що прагнення до унікальності це погано, проте відчуження від решти суспільства лише робить життя ще більш важким.

НЕЗДАТНІСТЬ ВПОРАТИСЬ ЗІ СТРЕСОМ

Будь-яка залежність – свого роду метод впоратися з переживаннями і стресом, а також з деякими психічними захворюваннями. І хоча думка ця не зовсім слушна, однак вона стає визначальною, коли наркоман стоїть перед вибором. Люди, нездатні впоратися зі стресом здоровим шляхом, вибирають залежність як рішення. Вони вважають, що можуть допомогти собі «самолікуванням». Використання алкоголю і наркотиків, щоб впоратися з емоційним стресом і болем, є лише тимчасовим рішенням, яке в подальшому заподіє ще більше проблем і болю. Під час інтоксикації неможливо бачити речі такими, якими вони є. Щоб навчити наркомана вирішувати свої проблеми іншим способом, необхідно витратити величезну кількість часу і душевних сил. Самостійно вони до цього не прийдуть, оскільки єдиний спосіб боротьби зі стресом вони вже випробували.

ЗАПЕРЕЧЕННЯ

Більшість людей здатні оцінити негативні ситуації, в яких вони опинилися. Люди, що страждають залежністю, цього не можуть. Ця нездатність визнати проблему не дозволяє їм побачити реальність, замість цього вони продовжують потурати своїй хворобі не усвідомлюючи наступаючі наслідки. Сила заперечення величезна. Вона відкриває справжню міць людського мозку. А наркотики і алкоголь створюють паралельну реальність, в якій жити набагато простіше. Безперечно, алкоголіки і наркомани відчувають труднощі жити реальним життям. І це не просто труднощі, це нездатність.

ВІДСУТНІСТЬ ТЕРПІННЯ

Нетерплячі люди часто тяжіють до різних залежностей. Наркомани відчувають потребу в негайному задоволенні, і не вміють чекати. Вони живуть від секунди до секунди, від почуття до почуття, від моменту до моменту. Більшість наркоманів визнають той факт, що в будь-який момент вони можуть померти. Їм нічого втрачати. У наркомана немає завтрашнього дня. Якщо наркоман чогось хоче, його бажання повинне здійснитися негайно. І звичайно вони одержують все що хочуть і коли хочуть, бо такий їхній спосіб виживати.

ПЕРЕПАДИ НАСТРОЮ

Настрій наркоманів постійно скаче вгору і вниз. Важко контролювати свій настрій, якщо ви постійно під дією або стимуляторів, або седативів (якими в більшості своїй є всі наркотики). Єдиною постійною є непостійність в житті наркомана. Також, більшість наркоманів мають супутнє психічне захворювання: депресія, тривожність, пост-травматичний розлад і т.д. На додачу до того, що ці захворювання самі по собі несуть характер перепадів настрою, наркотики чи алкоголь посилюють проблему.

НЕЗДАТНІСТЬ ПОПРОСИТИ ПРО ДОПОМОГУ

Багато наркоманів і алкоголіків помилково вважають, що вони самодостатні люди. З завищеним почуттям власної важливості приходить нездатність визнати поразку чи невдачу. Наркомани відчувають труднощі з проханням про допомогу, навіть найменшим. Їм притаманна відсутність довіри до інших людей.

Існує цілий ряд різних рис характеру, які можуть вказувати на схильність людини до залежної поведінки. Якщо у вас, або у когось з ваших знайомих спостерігається поєднання всіх вищевказаних якостей, важливо поговорити з ким-небудь, кому ви довіряєте, щоб переконатися, що ви або ваш знайомий не потрапили в лапи залежності. Наркоманія – серйозна проблема, яка повинна розглядатися і лікуватися належним чином. Для отримання більш докладної інформації про наркоманію, алкоголізм чи інші залежності, ви можете зв’язатися з консультантом медичного центру Василенко, безкоштовно заповнивши форму на сайті.