Сила дихання

Сила дихання

Як за допомогою дихальних практик знизити стрес

З кожним вдихом ми плекаємо наше тіло, приносимо необхідний кисень органам, м’язам, і просто живемо. Як правило, ми не усвідомлюємо триваючого ритму нашого дихання і часто згадуємо про це тільки тоді, коли відчуваємо певні труднощі з цим.

Ця основоположна дія дихання не тільки необхідна для процесу життєдіяльності, але і є потужним інструментом в управлінні почуттям спокою і врівноваженості. За допомогою дихання людина може підключитися до власних органів, своїх внутрішніх біологічних ритмів і самого життя.

Кожну секунду кожного дня ми дихаємо. Щойно ми усвідомлюємо, що за допомогою особливих дихальних технік можна привести себе в стан рівноваги, ці техніки стануть інструментом, без якого не можна обійтися.

Дихальна техніка:

Протягом дня постарайтеся зосередитися на своєму диханні в різних інтервалах. Ви можете встановити собі нагадування в телефон, щоб перевіряти своє дихання кожні 90 хвилин. Або дайте собі установку на певні сигнали, наприклад, концентруйтеся на диханні перед їжею, або перед кожною чашкою чаю або кави. Нехай такі сигнали послужать нагадуванням про виконання необхідної задачі.

Коли ви зосереджуєтесь на своєму диханні, не намагайтеся змінити його. Просто зверніть увагу на своє дихання і спостерігайте, що відбувається. Простежте за тим, чи блукає ваша увага, чи ви понеслися в своїх думках. Якщо це сталося, акуратно переведіть увагу назад і знову простежте за тим, що відбувається.

Корисно закріплювати свою увагу на деяких фізичних відчуттях. Ви відчуваєте власне дихання, яке проходить крізь ніздрі, подорожує вниз до легень, розширюючи грудну клітину і черевну порожнину. Іноді воно зупиняється, робить коротку паузу і потім залишає тіло, скорочуючи груди і живіт.

Важливо стежити за диханням і відчувати його, але при цьому не привносити ніякі корективи. Більше того, не чекайте, що це якимось чином змінить ваші відчуття. Зосереджена увага на диханні може бути розслаблюючою і заспокійливою, але, що цікаво, якщо ви дихаєте з очікуванням або надією на заспокоєння, частіше ви самі виводите свою увагу геть і отримуєте протилежний ефект.

Тримайте свою увагу на диханні протягом двох-трьох хвилин з відкритими або закритими очима, це не має значення. Намагайтеся в своїх думках не відволікатися від процесу.