Шляхи, за допомогою яких ви оговтаєтесь після наркоманії

Шляхи, за допомогою яких ви скоріше оговтаєтесь після наркоманії

Перше правило відновлення

Просте припинення вживання наркотиків не зможе допомогти оговтатися від наркоманії. Одужання можливо шляхом створення нового способу життя, в якому ви не вживаєте. Якщо ви не створите для себе таких умов, тоді всі фактори, завдяки яким у вас розвинулася залежність, повернуть вас в старе русло, і ви знову зірветеся.

Немає необхідності змінювати все у вашому житті. Однак деякі речі і звички, через які Ви постійно залучалися в неприємності, продовжуватимуть притягувати до вас проблеми доти, поки Ви їх позбудетеся. Чим більше Ви намагаєтеся залишити з свого колишнього життя, тим менш успішним буде процес відновлення.

Дізнайтеся про три основних моменти, які люди повинні змінити, щоб досягти одужання:

 

  • Уникайте ризикованих ситуацій (голод, гнів, самотність, втома). Як ви себе почуваєте в кінці дня? Ви, швидше за все, голодні, тому що погано поїли. Ви, напевно, гніваєтесь, тому що у Вас був важкий день на роботі чи вдома. Ви можете відчувати себе самотнім, тому що ізольовані від суспільства. До речі, ви можете відчувати себе самотнім навіть не будучи фізично такими. І Ви втомилися. Ось чому сильна тяга виникає саме в кінці дня.
  • Ще одним фактором підвищеного ризику можуть бути люди. Люди, з якими пов’язана Ваша залежність. А також місця, де Ви вживали або купували наркотики, і речі, які нагадують Вам про Вашу залежність.

 

Як можна уникнути ситуації високого ризику?

Звичайно, не завжди вийде уникати таких ситуацій. Однак знання про них не дозволить їм застати Вас зненацька, і Ви зможете запобігти звичайне бажання вжити наркотик, до тих пір, поки воно не перетворилося на страшну тягу.

 
  • Краще дбайте про себе.

Правильно харчуйтеся, пообідайте в середині робочого дня, таким чином, Ви не будете голодні до кінця дня. Краще відвідувати групи підтримки, щоб не відчувати себе ізольованим. Навчіться розслаблятися, відпускати гнів і образи. Розробіть такий режим сну, який допоможе Вам менше втомлюватися. Уникайте друзів, які люблять випити, тих, хто возив вас до дилера.

Відновлення – це не одна велика зміна. Йдеться про велику кількість маленьких змін. Уникнення ситуацій високого ризику допоможе Вам створити нове життя, без вживання наркотиків. Складіть список Ваших ситуацій ризику.

Наркоманія – дуже підла штука. Іноді неможливо побачити ситуацію доти, доки Ви не опинились на середині шляху. Ось чому дуже важливо вміти їх розпізнавати. Тримайте список завжди при собі. Обговоріть його з ким-небудь з групи підтримки, може він поповниться ще одним пунктом, який ви пропустили.  Коли-небудь цей список врятує Вам життя.

 

  • Навчіться розслаблятися

 

Існує небагато причин, чому люди вживають наркотики.  Вони вживають, тому що хочуть втекти від реальності, розслабитися, заохотити себе. Іншими словами, люди вживають наркотики і алкоголь для зняття напруги.

Перше правило відновлення – Ви повинні змінити своє життя. Що Вам необхідно змінити? Якщо Ви зрозуміли попередні абзаци, то все, що Вам необхідно – це навчитися по-новому знімати напругу. Однак наркоманам невідомо як зняти напругу іншим способом. Якщо Вам вдасться відмовитися від вживання наркотику на якийсь період часу, але Ви не можете навчитися розслаблятися, то Ваше напруга буде зростати, поки не настане рецидив.

Напруга і нездатність розслабитися є найбільш поширеними причинами зриву. Знайте, релаксація допоможе. Багато пацієнтів говорили, що релаксація змінила їхнє життя. Існує тільки одна причина, чому люди не можуть розслабитися – вони думають, що дуже зайняті, щоб розслабитися. Це звучить приблизно так: «Я знаю, що це має сенс, але у мене дуже багато інших речей, які я повинен зробити».

 

Релаксація – це не факультативна частина відновлення. Це важлива частина! Існує багато способів розслабитися. вони варіюються від простих методів (наприклад, прогулянка) до структурованих методик (медитація). Медитація – це важлива техніка, прості методи іноді не допомагають. Якщо Ви відчуваєте сильне напруження, Вам може знадобитися щось більш надійне, ніж медитація. Комбінуйте різні методи. Робіть це кожен день, щоб розслабитися, відволіктися, заохотити себе і вимкнути балаканину у Вашій голові.

 

  • Будьте чесними

 

Наркоманія вимагає брехні. Вам необхідно брехати про покупку наркотику, його вживання, наслідки цього вживання і планування наступного рецидиву. Наркоманія повна брехні. До того часу, коли у Вас вже прогресує залежність, брехня легко проникає у Ваше життя. Через деякий час Ви починаєте так добре брехати, що в кінцевому підсумку брешете самому собі. Ось чому наркомани не знають, хто вони і у що вони вірять.

Інша проблема полягає в тому, що ВИ самі собі не подобаєтеся, коли брешете. Ви не можете дивитися на себе в дзеркало. Брехня захоплює Вас в пастку залежності. Чим більше Ви брешете, тим менше Ви собі подобаєтеся, що призводить до того, що Ви хочете втекти від себе і ще більшої брехні.

Нічого не змінюється, якщо нічого не змінювати. Запитайте себе: чи зроблять Вас щасливішими брехня і ізоляція? Якщо Ви не змінили своє життя, то чому все має бути інакше? Вам потрібно створити нове життя там, де Ви не зможете вживати наркотики.

Відновлення вимагає повної чесності. Ви повинні бути 100% чесними з людьми, які підтримують Вас: сім’я, лікар, терапевт, люди з групи підтримки, супроводжуючий. Якщо Ви не чесні з ними, Ви не доб’єтеся успіху у відновленні. Коли Ви чесні з ними, Ви не даєте залежності закрастися у ваше життя знову. Коли Ви брешете, Ви залишаєте двері відкритими.

Шанс змінити своє життя

Ваша залежність дала Вам шанс змінити своє життя. Бажання змінити Ваше життя робить процес відновлення і складним і, одночасно, винагороджує. Багато людей ходять як у сні по життю. Вони не замислюються, хто вони і ким вони хочуть бути, а потім в один прекрасний день вони прокидаються і задаються питанням: «Чому я нещасний?»