Контроль випивання

Контроль випивання

Якщо ви не впевнені в тому, чи є у вас залежність від алкоголю, пройдіть невеликий тест.

Заведіть «Чесний журнал», відзначайте, скільки ви п’єте щодня протягом 6 місяців, і подивіться, чи в змозі ви дотримуватися поміркованого вживання алкоголю. Дуже важливо, щоб ви це робили протягом 6 місяців, тому що протягом короткого часу це зробити дуже легко, показники не будуть відповідати дійсності. Якщо виникають дні, коли ви п’єте більше, ніж помірна кількість, записуйте обставини і визначайте причини, з яких це відбувається. Переглядайте журнал регулярно.

Якщо ви задоволені – це прекрасно. Але якщо у вас виникло невдоволення, або якщо ви не можете дотримуватися поміркованого вживання алкоголю – це знаки, на які ви повинні звернути свою увагу.

У кінцевому рахунку, алкоголіки вирішують кинути пити, тому що вони розуміють, що легше не пити зовсім, ніж контролювати своє вживання.

План помірного вживання алкоголю

 

  • Встановіть реалістичні цілі для вашого плану. Вирішіть заздалегідь, скільки і як часто ви хотіли б випивати. Це допоможе вам пам’ятати про ваші цілі.
  • Почніть з безалкогольних напоїв для втамування спраги. Коли ви присутні на будь-яких соціальних заходах, переконайтеся, що роздаються напої безалкогольні. Спрага може змусити вас пити більше алкоголю, ніж вам потрібно. Це також допоможе вам бути більш уважним до випивки.
  • Не випивайте на порожній шлунок. Голод також змусить вас пити більше, ніж потрібно. Випийте хоча б один стакан води, якщо немає можливості поїсти.

 

Що таке помірне споживання алкоголю?

Керівні принципи для помірного споживання алкоголю:

 

  • 1 напій в день для жінок і не більше 2 порцій алкоголю на день для чоловіків
  • Кожен мілілітр чистого алкоголю важить 0.79 грам. Таким чином, ви можете вирахувати вміст алкоголю в напої за такою формулою
  • 1 банка пива (330 мл) 5% * 0.79 (коефіцієнт) = 13 грам алкоголю
  • 1 стакан вина (140 мл) 12% * 0.79 = 13.3 грам алкоголю
  • 1 шот (40 мл) 40% * 0.79 = 12.6 грам алкоголю

 

Зверніть увагу, що 750 мл пляшка вина містить 5 порцій. Тому 2 порції в день складають менше півпляшки вина.