Секс, любов і наркоманія

Секс, любов і наркоманія

Залежність від сексу і любові часто неправильно інтерпретуються, і є досить суперечливими поняттями. Межа між закоханістю і залежністю від любові часом може бути дуже розмитою. Залежність від кохання також складно відрізнити від залежності від сексу або співзалежності, які схожі між собою за симптомами. І хоча збігів може бути багато, людина, що страждає залежністю від кохання, відноситься до окремого роду наркоманій, і лікування треба підбирати відповідне.

Залежність від любові

Що це таке і як проявляється?

На відміну від наркоманії, алкоголізму і секс залежності, любовна наркоманія не входить в список діагностики та статистики психічних розладів, яким керуються психотерапевти при постановці діагнозу психічного захворювання. Без певних критеріїв відмінностей цього виду наркоманії від інших залежностей, або від звичайної закоханості, розпізнати його дуже складно. Тим не менше, існують все ж деякі ознаки, за якими можна визначити чи є у вас залежність від любові.

Любов Vs залежність від любові

Кожна людина хоча б раз у житті стикалася з почуттям любові, однак, різниця між справжнім почуттям і спрагою цього почуття істотна. Коли людина стає одержимою романтикою, намагається використовувати любов, секс і т.д. щоб впоратися зі своєю невпевненістю або переживаннями, ставлення до любові стає нездоровим. Симптоми залежності від любові схожі на симптоми інших схожих розладів:

  • Звикання

Як алкоголіки і наркомани, залежні від любові люди вимагають поступового збільшення прихильності, щоб отримувати задоволення від відносин.

  • Абстиненція

Якщо любовного наркомана позбавити можливості відчувати любов, він буде страждати від безсоння, депресії, і іноді навіть фізіологічного болю.

  • Ізоляція

У міру розвитку залежності, любовним наркоманам складно справлятися зі своїми робочими та сімейними обов’язками, вони ставлять предмет свого кохання вище всіх інших пріоритетів.

  • Заперечення

Як і інші наркомани, вони не помічають, наскільки хворими і руйнуючими є їх відносини з об’єктом любові.

Секс залежність Vs залежність від любові

Через те, що секс є одним з основних елементів відносин закоханої пари, не завжди легко зрозуміти, від чого у людини залежність: від любові чи від сексу?

Залежні від кохання люди відчувають постійну потребу у вираженні прихильності і люблячому ставленні, що також досягається через секс. Обидві залежності відносяться до «інтимних психологічних розладів», і їх поєднують у поняття «сексуальна залежність».

Тільки ретельне вивчення може вказати на різницю між цими поняттями. Якщо людина має сексуальну залежність, для неї буде важливий саме фізіологічний контакт, а не почуття. Сексуальні наркомани постійно переглядають порнографію, обманюють свого партнера, або ж взагалі не мають постійного партнера. І навпаки, любовний наркоман буде бажати саме почуттів від конкретної людини. Часто вони вірні партнеру, оскільки патологічно прив’язані до нього.

Секс і любов є невід’ємною частиною життя кожної людини. І якщо вони частина здорових відносин, тоді це прекрасно. Однак, залежність від цих почуттів може зруйнувати життя. Вона робить людину одержимою, і нездатною виконувати очевидні функції.