Три смерті наркомана

Три смерті наркомана

Залежність вбиває трьома способами

Наркоманія класифікується як хронічне рецидивуюче захворювання, що в основному зачіпає мозок. Через хімічні, структурні та функціональні зміни, які відбуваються в мозку в результаті зловживання психоактивними речовинами, наркоманія викликає ряд глибоких порушень. Ці порушення включають в себе (але не обмежуються лише цим) погіршення здоров’я, шкоду або руйнування важливих особистісних стосунків, ірраціональність та недалекоглядність, які ведуть до злочинної поведінки, фінансової нестабільності та безробіття, безпритульності й навіть смерті. Якщо залежність не лікувати, вона практично завжди коштує наркоману його життя.

Протягом багатьох років, ставки залежності продовжують рости, це призвело до того, що в даний час ми спостерігаємо найвищі темпи зростання наркоманії, як на державному, так і на глобальному рівні. Пристрасть до алкоголю і незаконний обіг наркотиків коштує світу мільярди доларів на рік. На додаток до фінансової вартості наркоманії для індивідів і суспільства в цілому, збільшилася і смертність, пов’язана з наркотиками. Темпи пристрасті до опіатів, таких як героїн і рецептурні знеболюючі препарати, призвели до п’ятикратного збільшення числа смертей від передозування опіатами з 2001 по 2013 рік, що являє собою астрономічний ріст показників.

І хоча ні для кого не секрет, що наркоманія – смертельна хвороба, більшістю прийнято вважати, що єдиний фатальний шлях залежності – це передозування. І хоча передозування дійсно поширена причина смерті наркоманів, існують й інші способи померти, ставши жертвою алкоголізму та наркоманії.

Смерть від передозування наркотиками і алкоголем

Перший і найочевидніший спосіб, яким залежність вбиває наркоманів – передозування. Розлад зловживання психоактивними речовинами зазвичай починається в результаті експериментів з алкоголем і наркотиками. Споживачі насолоджуються сп’янінням, і починають все частіше вживати речовину, яка його викликає. Однак зі зростанням толерантності (звички), доза речовини також повинна збільшуватися, інакше задоволення не отримати. Збільшення дози призводить до вживання небезпечної для життя кількості речовини.

Особливо це небезпечно, якщо людина вживає вуличні або кустарні наркотики, такі як героїн або гвинт, вони містять різні домішки, якими препарат розбавляється. Наркомани з високою толерантністю можуть отримати дозу набагато сильніше тієї, яку вони звикли вживати. У цій ситуації передозування гарантоване, тому що толерантний наркоман буде збільшувати дозу, не знаючи, що наркотик і так достатньо сильний. Найчастіше це відбувається, якщо людина вживає героїн.

Згідно зі статистичними даними в 2012 році по всьому світові відбулося 183000 смерті через передозування наркотиком або алкоголем.

Смерть від летальної комбінації препаратів

Багато наркоманів навмисно змішують речовини з кількох причин. По-перше, це робиться з бажання відчути дію різних класів наркотику одночасно, або підсилити дію одного препарату шляхом додавання іншого. По-друге, таке може статися з людьми, які вживають кілька лікарських препаратів, але не знають про їх взаємодію один з одним. Тим не менш, чи то навмисне, чи ненавмисне, але факт залишається фактом, вживання більше однієї наркотичної речовини одночасно посилює небезпеку смерті від такого «коктейлю». Багато речовин, особливо ті, які належать до різних класів, при одночасному попаданні в організм викликають надзвичайну інтоксикацію, яка призводить до смерті. Серед найнебезпечніших комбінацій розрізняють змішування:

  • Алкоголь та бензодіазепіни
  • Алкоголь та опіати
  • Опіати та бензодіазепіни

Смерть від найсильнішої абстиненції

Симптоми відміни, тобто абстиненція, настають у разі тривалого утримання від вживання, або ж раптового припинення вживання речовини, від якої є фізіологічна залежність. Різке припинення в народі називають кидати на «суху». Хворобливі симптоми відміни переживають як наркомани, так і алкоголіки. У випадку з алкоголізмом, початок симптомів виникає, коли алкоголік різко утримується від вживання алкоголю. Симптоми алкогольної абстиненції одні з найнебезпечніших. Центральна нервова система вже вражена, що викликає ряд небезпечних симптомів:

  • Судоми
  • Делірій
  • Важкий тремор
  • Маячня

Якщо ці симптоми зберігаються або прогресують, людині необхідно медичне втручання, щоб запобігти ситуації, небезпечної для життя.

Тим не менш, алкоголь – не єдина речовина, скасування якої піддає життя людини небезпеці. За даними досліджень, скасування метадону, який використовують для замісної терапії опіоїдної залежності, потенційно може стати фатальним у випадках, коли симптоми не проходять з часом. У таких ситуаціях спостереження лікарів настійно рекомендується.