Що таке залежність? Причини наркоманії

Що таке залежність? Причини наркоманії

Люди із залежністю не контролюють те, що вони роблять, приймають або використовують. Їх залежність може досягти точки, коли це стає шкідливо. Залежності не тільки включають в себе фізичні об’єкти, які ми споживаємо, такі як наркотики чи алкоголь, але можуть включати в себе практично все, навіть такі абстрактні речі, як азартні ігри і здавалося б, нешкідливі продукти, такі як шоколад – іншими словами, залежність може відноситися до психоактивних речовин (наприклад, наркотічна залежність) або може мати місце поведінкова залежність (наприклад, від азартних ігор).

Ця стаття присвячена, головним чином, залежності від фізичних речовин. У минулому термін «залежність» використовувався для позначення тільки психоактивних речовин, які перетинають гематоенцефалічний бар’єр, тимчасово змінюючи хімічний баланс мозку; включаючи алкоголь, тютюн і наркотики. Значне число психологів та інших фахівців охорони здоров’я в даний час стверджують, що психологічна залежність, як у випадку з азартними іграми, сексом, інтернетом, роботою, вправами і т.д., також повинні вважатися пристрастями, тому що вони можуть також призвести до почуття провини, сорому, безвиході, відчаю, неспокою і / або приниженням.

Коли людина пристрастилася до чогось, вона не може контролювати, як використовувати це, і стають залежними від цього, щоб впоратися із повсякденним життям.

Звичка може в кінцевому підсумку перерости в залежність

Багато хто з нас можуть спробувати речовини або займатися будь якою діяльністю, без будь-яких значних проблем. Однак, деякі люди, можуть відчути психологічні та / або фізичні наслідки, і тоді їх звичка стає залежністю.

 

Яка різниця між звичкою та залежністю?

Залежність – має психологічний / фізичний компонент; людина не в змозі контролювати аспекти наркоманії без допомоги, оскільки задіяні психічні або фізичні аспекти.

Звичка – це робиться за вибором. Людина зі звичкою може вирішити кинути, а потім успішно зупиниться, якщо віна цього захоче. Психологічний / фізичний компонент не має значення, як у випадку з пристрастю.

Простіше кажучи – зі звичкою ви контролюєте свій вибір, з наркоманією ви не в змозі контролювати свій вибір.

Пристрасть до речовин або діяльності, іноді може призвести до серйозних проблем вдома, на роботі, в школі та суспільстві. Причини наркоманії значно відрізняються, і часто їх не повною мірою можна зрозуміти. Вони, як правило, викликані поєднанням фізичних, психічних, емоційних і непрямих факторів.

Наркоманія, яку часто називають залежністю часто призводить до толерантності – залежна людина потребує більш великих і більш регулярної кількості того, чим він захоплюється, щоб отримати той же ефект. Часто, початковий кайф більше не відчувається, і залежність триває, тому що ломка дуже неприємна.

 

Згідно з медичним словником Medilexicon:

Наркоманія являє собою психологічну або фізіологічну залежність від речовини або дії, що знаходиться за межами добровільного контролю. «Ломка» має багато значень, одним з яких є психологічний і / або фізичний синдром викликаних раптовим припиненням використання звичного для людини препарату.

Відповідно до чинного Діагностичного і статистичного керівництва психічних розладів (DSM-IV), опублікованими Американською психіатричною асоціацією:

Коли людина вживає алкоголь або інші наркотики, незважаючи на проблеми, пов’язані з використанням цих речовин, може бути діагностована залежність від психоактивних речовин. Компульсивне і повторюване використання може призвести до звикання, симптоми скасування ліків при цьому знижуються або зникають. Це, поряд із зловживанням психоактивними речовинами вважається розладом прийому психоактивних речовин.

Наркоманія може включати прийом ліків за рецептом

Більшість людей думають про незаконні наркотики, коли вони чують слово “наркоманія”. Тим не менш, лікарська наркоманія стає серйозною проблемою громадської охорони здоров’я в США і багатьох інших країнах. Порушення прийому таких ліків були описані як “епідемія” дослідниками з Університету штату Небраска медичного центру Медичного коледжу в дослідженні від листопада 2012 року.

Вчені пояснили, що лікарі сьогодні лікують біль інакше, ніж вони звикли роками раніше. Ця зміна призвела до збільшення масштабів зловживання наркотиками за рецептом.

У США в 1990-ті роки – десятиліття лікування болю – не тільки були зміни у лікуванні, але і в політиці. Біль стала п’ятою з життєво важливих речей на які дивляться лікарі, поряд з частотою дихання, артеріальним тиском, температурою тіла та частоти пульсу. Перед походом в кабінет лікаря вас попросять оцінити рівень болю за шкалою от 1 до 10.