Що необхідно знати про дорослих дітей наркоманів і алкоголіків

Що необхідно знати про дорослих дітей наркоманів і алкоголіків

Коли ми говоримо про наркоманів та їх дітей, в більшості випадків ми маємо на увазі зовсім маленьких дітей. Малюки ще не в змозі зрозуміти, що насправді відбувається з їх батьками-наркоманами. Вони розуміють лише те, що в їхній родині відбувається щось погане. У процесі реабілітації психотерапевти повинні допомогти батькам малюка пояснити йому ситуацію в реальності. І, на жаль, в таких ситуаціях часто забувають про вже дорослих дітей залежних батьків.

Залежність батьків-наркоманів так саме безпосередньо впливає на їх дорослих дітей, як і на маленьких. Особливо цей вплив проявляється, якщо залежність починала розвиватися в той час, коли вони підростали і жили разом з батьками. На щастя, психотерапія стала більш сприйнятливою до ідеї, що дорослі діти наркоманів також потребують особливої ​​підтримки, турботи та розуміння.

Чим відрізняються дорослі діти батьків-наркоманів:

  • Дорослі діти наркоманів страждають від психологічної травми, нанесеної власними батьками, і ставитися до них треба відповідним чином.
  • Дорослі діти наркоманів чудово вміють брехати про, здавалося б, несуттєві речі, тому що вони звикли часто використовувати брехню, як захист, якщо їм доводилося розповідати про своє сімейне життя.
  • Дорослі діти наркоманів можуть відчувати складність з виконанням завдання до кінця, тому що у них самих не було вдалої моделі в дитинстві.
  • Дорослі діти наркоманів можуть самі зіткнутися із залежністю у вигляді власної наркоманії, або, пов’язавши своє життя з людиною, у якої є залежність будь-якого роду, тому що вони не знають як любити людину, яка веде тверезий спосіб життя.

Дорослі діти наркоманів можуть проявляти надзвичайну захисну реакцію, якщо їм будуть нав’язувати ідею про те, що їхнє дитинство і виховання були важкими. Однак вони потребують допомоги і підтримки не менше, ніж маленькі діти, які зіткнулися з такою проблемою. Якщо ви є дорослою людиною, але при цьому один або обидва ваших батьків страждають наркоманією чи алкоголізмом, ви більше не повинні жити в тіні їх залежності. Навіть якщо ваші батьки не готові лікуватися або щось змінювати у своєму житті, ви все одно можете претендувати на допомогу і розуміння оточуючих. Спробуйте отримати консультацію у психотерапевта. Не дозволяйте дитячій травмі впливати на ваше сьогоднішнє та майбутнє життя.