Батькам наркомана

Батькам наркомана

Для батьків або опікунів наркомана або алкоголіка немає нічого страшнішого, ніж спостерігати за тим, як їхній син або дочка повільно вбивають себе шкідливими речовинами; не знати, коли пролунає дзвінок з голосом на іншому кінці лінії, який скаже, що дитина була затримана, або потрапила в аварію, або ще страшніше – померла від передозування. Це так саме страшно, як і усвідомлювати, що їхня дитина буде довічно пов’язана зі шкідливою залежністю, якщо залишити її без лікування.

Існує багато чинників, які допомагають людині повернутися до життя в тверезому стані. Багатьом батькам складно прийняти той факт, що не все знаходиться в їхніх руках, коли залежність торкнулася їхніх дітей. Для батьків важливо пам’ятати, що вони можуть лише допомогти своїм чадам позбутися хвороби, але не вилікуватися замість них.

Для всіх батьків наркоманів рано чи пізно настає час, коли вони повинні прийняти важливе рішення, і націлитися на одужання своєї дитини, замість того, щоб дозволяти залежності продовжуватися. Співзалежність – слово, яке батьки часто чують, коли приступають до лікування залежності своїх дітей. У сфері лікування наркоманії термін «співзалежність» означає дисфункціональну поведінку, або поведінку, що спрямована на те, аби допомагати алкоголіку або наркоману, коли насправді така допомога лише продовжує хворобу. Прикладами співзалежності можуть бути:

  • Брехня, щоб приховати залежність сина чи дочки, і врятувати їх від наслідків.
  • Постачання грошима, які лише підштовхують їх до подальшого зловживання.
  • Допомога в ситуаціях, в яких опинилися залежні діти.

Найскладнішим моментом для батьків наркоманів і алкоголіків є момент істини, коли їм доводиться побачити різницю між своєю поведінкою, яка допомагає дитині вилікуватися, і поведінкою, яка допомагає залежності зміцнитися. І це стосується як періоду, коли дитина залежна, так і періоду, коли вона бореться за збереження тверезості. Часто, люди, які переживали рецидив, розповідали, що після настання тверезості їм занадто швидко повертали всі блага колишнього життя, що насправді сприяло зриву лікування та повторному вживанню.

Справжньою допомогою для сина чи дочки, що страждають наркоманією, буде допомога в пошуку професійного лікування. Також важливо розуміти, що в залежності від серйозності наркоманії, простого кодування або детоксикації абсолютно не достатньо для повного одужання. Тут важливо не скупитися, та інвестувати в комплексне лікування, тому що прості контр-заходи в кінцевому підсумку призведуть до зриву. Найбільший відсоток позбавлення від залежності у тих пацієнтів, які пройшли повний курс психічного і фізіологічного лікування. Також важливо ізолювати дитину від звичного середовища, де вона пила або вживала наркотики, навіть якщо іноді це означає покинути домашнє гніздо.

Майте на увазі, яке лікування ви б не обрали, жодне з них не здатне назавжди вилікувати людину від залежності: алкоголік або наркоман ніколи не зможуть «трохи випити» або «трохи покурити», як здорові люди. Якщо у вашої дитини проблема з психоактивними речовинами, і вона не хоче лікуватися, все одно існують заходи, які ви можете зробити. Якщо ви не знаєте, що робити, отримайте консультацію у професійних лікарів медичного центру Василенко.