Розпізнати наркозалежність

Розпізнати наркозалежність

Наркозалежність переслідує людей усіх верств населення, віросповідання, соціального та економічного статусів. Незалежно від того, чи почали ви приймати наркотики через тиск однолітків, або ж через стрес, дуже легко стати залежним. Деякі наркотики – раніше, а деякі – пізніше, але в тій чи іншій мірі всі види наркотиків здатні зробити з вас залежну людину. І важливо знати, що звільнення від подібної залежності завжди має на увазі сторонню допомогу. Зловживання наркотиками завдає шкоди тілу і розуму і в кінцевому рахунку може вбити. Люди не повинні соромитися звертатися за допомогою, адже від цього залежить їх життя і благополуччя оточуючих.

Розпізнати людину, що зловживає наркотиками не завжди просто. Багато хто соромиться цього. І більше того не завжди можна розпізнати чи вживає людина наркотики в медичних цілях або інших? Адже навіть просте знеболююче, виписане лікарем, може призвести до залежності. Важкі наркотики не легальні, але марихуана іноді використовується і в медичних цілях. А як же ми можемо насправді розпізнати людину, яка потребує допомоги? Якщо людина використовує наркотичні речовини поза призначенням, це вже вважається зловживанням.

Поведінкові симптоми наркозалежності

Зловживання наркотиками негативно впливає на поведінку та звички людини з плином залежності. Сам препарат може змінювати розумові можливості, залежно від виду. Зміни в поведінці, такі як підвищена агресивність, апатія, депресія або раптові зміни соціальних зв’язків можуть означати наркозалежність. Алкоголь , наприклад , стимулює людину до агресії і бажання вплутуватися в бійки, до прийняття імпульсивних рішень.

Прихильність до постійного вживання наркотичних препаратів повністю перевертає життя людини: у школі і на роботі починаються неприємності через нездатність зосередитися і правильно виконати свою роботу. Починаються прогули, проблеми з грошима. Необхідність придбати чергову “дозу” призводить до того, що людина починає виносити з дому цінні речі. Зловживання наркотиком також призводить до кримінальної відповідальності.

Вивчення медичних і поведінкових ознак залежності може допомогти запобігти особисту катастрофу в майбутньому.

Медичні симптоми наркотичної залежності

Одні з найбільш видимих ??симптомів зловживання наркотиками проявляються у фізичному і психічному стані. Наприклад, звикання виникає, якщо людина вживає препарат вже протягом деякого часу. Залежність – очікуваний результат довгого вживання наркотичних речовин, і означає, що в майбутньому необхідно збільшувати дозу препарату, щоб досягти ефекту. У середовищі наркоманів, особливо героїнщиків, цей феномен називається “гонитва за драконом”. Зниження ефекту наркотиків починається відразу ж після першого вживання, і людина постійно намагається повторити той “кайф” від першого разу. Одною з найяскравіших ознак наркоманії також є наркотична ломка. На додаток до всього, різкі зміни в зовнішності можуть стати підказкою до можливого вживання наркотиків. Налиті кров’ю або осклілі очі, розширені зіниці і різкі зміни у вазі – найзагальніші ознаки.