Розмова про наркотики

Як поговорити з дитиною про наркотики та алкоголь

Для кожного батька його дитина є найціннішою на світі. Багато хто готовий піти на все, лише б захистити своє чадо від біди, у тому числі від наркотиків і алкоголю. Це передбачає і розмову про ці речовини.

В даний час, коротких розмов про наркотики на уроках охорони здоров’я в школі вже недостатньо. Батьки також повинні приділяти увагу цій темі у вихованні своїх дітей. Якщо ви стикаєтеся з такою необхідністю, і не знаєте з чого почати, пам’ятайте про наступне:

Почніть говорити про це, поки вони ще підлітки

Найкраще, що можуть зробити батьки, це почати розмову про наркотики та алкоголь в підлітковому віці. Як тільки дитина стає здатною розуміти значення цих слів, батьки можуть почати розмову про ризики, які маються на увазі. У тому числі говорити можна і про підлітковий секс. Головне зберігати дружню атмосферу бесіди. Відкритий діалог з дитиною дозволить встановити стійку довіру до батьків, поки вона буде рости. Батьки не можуть контролювати рішення своїх дітей, однак, якими б вони не були, довіра допоможе присікти розвиток депресії або залежності на ранній стадії.

Відповідайте

Якщо ви збираєтеся поговорити з дитиною про наркотики, переконайтеся, що ви самі робите те, про що говорите. Діти частіше дивляться на вчинки своїх батьків, а не на їх слова. Якщо хто-небудь з батьків сам вживає, навіть час від часу, необхідно припинити, оскільки це найяскравіший приклад для наслідування. Батьки повинні стати рольовою моделлю і щиро слідувати власним порадам.

Будьте чесні

Чесність дуже важлива. Можна визнати, що наркотики і алкоголь допомагають людям розслабитися. Однак відразу ж згадуйте всі неприємності, які пов’язані з вживанням психоактивних речовин. Складіть список «За» і «Проти», якщо у вас немає можливості описати все вербально. Переконайтеся, що ви розповіли абсолютно всі жахливі деталі, про які ви знаєте. Скористайтеся інтернетом для більш детальних описів. Існує величезна різниця між залякуванням та відвертою розмовою.

Встановіть чіткі межі

Якщо ви хочете, щоб ваші діти ніколи не вживали наркотики, встановіть чіткі межі. Вони повинні знати, що саме ви розумієте під «чіткими кордонами». Вам також доведеться пояснити дитині, які саме наслідки на неї чекають за порушення цих кордонів. Якщо ви даєте дітям занадто велику свободу, вони часто не знають, що з нею робити. Встановивши кордони, ви показуєте напрямок.

Чуйте своїх дітей

Якщо ви збираєтеся поговорити з дитиною про наркотики, це не повинна бути одностороння розмова. Вам доведеться вислухати дитину так само, як вона вислухає вас. Якщо дитина цікавиться цією темою, краще чесно відповідати на питання, ніж викрикувати накази. Нехай дитина знає, що для питань не існує кордонів. Пам’ятайте, щоб дитина відчувала себе комфортно в розмові на будь-яку тему з вами, вам буде потрібно приділити чимало часу виробленню цієї звички. Надмірне суворе повчання – не є способом достукатися до дитини. Взаємна повага будується шляхом рівної участі обох сторін у діалозі.

Поділіться своїм досвідом

Мало хто з батьків може похвастати історією без жодного випадку вживання алкоголю або наркотиків. Розкажіть дитині про свій досвід. Звичайно, не розповідайте про це з позитивної сторони. Однак, якщо мали місце негативні наслідки, розкажіть про всі. Більше того, розкажіть дитині про свої власні почуття і думки щодо того, що сталося, про причини вашого вживання, особливо якщо це було через тиск однолітків або набігу емоцій. Чим більше деталей ви готові розповісти своїй дитині, тим більше у неї самої виникне бажання поділитися з вами своїми проблемами.

Запропонуйте допомогу

Переконайтеся, що ваші діти знають, що ви завжди готові прийти на допомогу. Якщо ваші діти бояться вас і вашої реакції, вони ніколи не будуть з вами чесні. Звертайте увагу ваших дітей на те, що вони можуть розраховувати на вас, вашу пораду і допомогу на благо їхніх інтересів.