Наркоманія та недоліки характеру

Наркоманія та недоліки характеру

Коли наркоман або алкоголік в процесі лікування приходить до висновку, що йому необхідно позбутися деяких рис характеру, це означає, що він зрозумів, з якої причини його життя стало некерованим. У такому випадку зміни не тільки необхідні, але й бажані. Після того, як людина переглядає моральні дефекти свого характеру, які включають в себе негативні емоції, минулу поведінку, несправедливість по відношенню до інших, вона приймає їх і стає на шлях зцілення.

Багато програм використовують метод виправлення дефектів характеру. Наприклад, у програмі Анонімних Алкоголіків це є Шостим кроком, коли людині доводиться відпускати свої недоліки.

«… готовий прийняти Бога (або будь-яку силу вище розуміння), щоб прибрати всі (які належать споживачеві) вади характеру…»

По суті, це являє собою відношення або особливий стан свідомості, коли людина приймає свої недоліки, через які розвивалася пристрасть до наркотиків або алкоголю, і намагається відпустити їх за допомогою вищої сили, в яку вона готова повірити. Очікування допомоги від іншої сили допоможе пацієнту зрозуміти, що в світі існує сила вища, ніж вона сама або сила наркотику. На відміну від наркоманії та алкоголізму, ця сила несе за собою позитивні зміни у вигляді фізичного, психологічного, емоційного і духовного зцілення.

Коли людина звертається за допомогою до сили, яку вона не здатна зрозуміти, в процес терапії залежності включається якийсь символізм. На противагу сучасному суспільству, що схибилося на постійному самовдосконаленні у вигляді дієт і спорту, що приймає повільний характер поліпшення фізичної зовнішності і здоров’я, прохання про вищу допомогу вселяє думку про те, що зміни можуть відбутися різко. Віра в диво допомагає людям на реабілітації залежності зрозуміти, що одного разу настане той один день, коли вони припинять вживати раз і назавжди. І це буде результат не тривалої і клопіткої роботи, а раптовий і потужний вплив. Клопітка робота знадобиться лише для підтримки тверезого життя.