Робота і реабілітація

Робота і реабілітація

Як зберегти за собою робоче місце під час наркотичної або алкогольної реабілітації

Якщо ви вирішили, що вам необхідна реабілітація, але побоюєтеся втратити роботу, будьте спокійні. У вас є право на медичну допомогу, забезпечене державою, яке дозволить вам зберегти місце на роботі. І хоча на пострадянському просторі законодавство у цій сфері може мати невеликі відмінності, суть залишається одна. Якщо ви слідуватимете всім інструкціям, ви зможете забезпечити собі час на процес одужання законним чином.

Негайно зв’яжіться з лікарем.

Якщо ви відчуваєте які-небудь симптоми абстиненції, вам необхідно негайно зв’язатися зі своїм лікарем, після чого він, у разі необхідності, направить вас до медичного закладу на детоксикацію. Будьте абсолютно чесні з лікарями, тому що їх робота полягає в допомозі, а не в засудженні вашого вибору.

Зателефонуйте у відділ кадрів

Після того, як ви запланували візит до лікаря, вам необхідно негайно зв’язатися з місцем роботи і повідомити керівнику про те, що вам необхідна невідкладна медична допомога, тому один день ви будете відсутні на робочому місці. Повідомте, що ви, або хто-небудь з ваших близьких, повідомите новини, щойно вони будуть відомі.

Більшість роботодавців знають, що вимагати від вас детальної інформації про ваше захворювання не законно, проте не завадить їм нагадати про те, що ви цінуєте своє особисте життя, і не хотіли б оголошувати свою ситуацію. Не ускладнюйте обставини поясненнями. Не кажіть роботодавцеві, що вас не буде якийсь час. Повідомляйте таку інформацію тільки після того, як буде затверджена ваша програма детоксикації та лікування. Найкраще проводити подібні бесіди по телефону.

Щойно план вашого лікування затверджено, і ви обрали реабілітаційний центр для лікування наркоманії або алкоголізму, вам необхідно знову зв’язатися з працедавцем. Якщо ви обрали стаціонарне лікування залежності, швидше за все вам буде потрібно взяти лікарняний або відпустку. За вами зберігається право давати лише розпливчасті деталі на обставини вашої хвороби. Ви повинні попередити роботодавця, що певний час ви не зможете виконувати свої обов’язки, а ви, або ваш лікар, будете тримати його в курсі подій. Пам’ятайте, що якщо компанія потребує більш детального пояснення причини, ніж належить за законом, ви маєте право не повідомляти про свою залежність, і про те, що ви перебуваєте в процесі реабілітації, якщо тільки це не з власного бажання. Найголовніше – лікарняний і відпустка дозволять вам зберегти за собою ваше робоче місце.