Анорексія – розлад залежності

Анорексія – розлад залежності

Нові дослідження проливають світло на анорексію

Також як і наркоманія, анорексія є набутою звичкою, позбутися якої дуже важко. Анорексію неймовірно складно лікувати, а серед психічних захворювань вона відома високою смертністю. Нові дослідження у сфері неврології пролили трохи світла на те, чому людям, страждаючим анорексією, складно змінити свою звичку харчування на більш здорову.

Доктор Джоанна Штайнгласс, співавтор дослідження, не згодна з загальноприйнятою думкою про те, чому анорексики страждають від частих рецидивів. Вона каже, що інтуїтивно прийнято вважати рецидив неправильного харчування як прояв невірної спроби самоконтролю. Однак, навіть у спеціальних закладах для лікування цього захворювання пацієнтам доводиться дуже складно.

Ще до часів Сократа, люди вже намагалися зробити спроби зрозуміти, чому ми робимо вибір не завжди в сторону, корисну для нашого здоров’я, навіть якщо кожен раз стикаємося з жахливими наслідками. Якщо враховувати це протиріччя людської природи, тоді розлад харчування, такий як анорексія, стає дуже схожим на наркоманію чи алкоголізм.

Результати дослідження доктора Штайнгласс проливають світло на формування звичок в області мозку, що називається дорсальний стріатум. Під час дослідження пацієнти з анорексією здійснювали харчовий вибір під наглядом магнітно-резонансної томографії. Виявилося, що як тільки виникає захворювання, процес прийняття рішення переміщається в іншу область мозку, через що стає складніше зробити виборчий вибір. Замість цього, людина бачить їжу, і здійснює автоматичний вибір.

По суті, поведінка анорексії і її подальші нервові механізми працюють так само, як і механізм придбаного навику, який складно побороти. Звичайно ж, не можна порівнювати недоїдання зі звичкою гризти нігті, проте дослідження доктора Штайнгласс показує, що таке розуміння хвороби допоможе лікувати її на рівні зміни звичок.

Здійснюючи маленькі зміни, наприклад, їсти щоразу на новому місці, або з новими столовими приборами, людина може потихеньку руйнувати вкорінену рутину. Зрештою, метою лікування анорексії повинно бути руйнування старих нездорових звичок, і заміна їх на здорові. Також як і при лікуванні наркоманії або алкоголізму, людину необхідно навчити жити в тверезості, і зрозуміти, що таким чином вона стає щасливішою та сильнішою, ніж коли вона вживала.