Рецидив – поради з профілактики

Рецидив – поради з профілактики

Рецидив – це повернення до вживання наркотичних речовин після тривалого утримання. Процес починається задовго до того моменту, коли сам наркотик потрапить в організм. У людини з’являються думки про те, щоб знову повернутися до своєї залежності.

Ознаки рецидиву, що наближається:

 

  • Ви проводите свій вільний час з людьми, які вживають наркотики,
  • Ви зневажаєте підтримку і програму лікування.

 

Існує багато причин для рецидиву. Наприклад, негативні емоційні переживання (гнів, давня травма, стрес, смуток), сильна спокуса, тяга, уникнення абстиненції, конфлікт з іншими людьми, соціальний тиск, перевірка власного контролю. Головне, що Вам необхідно знати – рецидив – це не наслідки лікування наркотичної залежності. Перш ніж Ви або Ваш знайомий безпосередньо застосує наркотик ще раз, знайте, ще є шанс повернутися на правильний шлях.

Профілактика рецидиву це кінцевий ключ до успішного відновлення від алкоголізму та наркотичної залежності.

 

Як уникнути рецидиву?

 

  • Організуйте групу підтримки. Підтримка може виходити від сім’ї, друзів, товаришів по команді, колег по роботі, духовенства, співробітників стаціонарного реабілітаційного центру, в якому проходили лікування. Не соромтеся своєї проблеми і просіть допомоги у людей, яким ви довіряєте. Спробуйте зосередитися на пошуку вирішення своїх проблем, а не на самій проблемі.
  • Тримайтеся подалі від «асоціацій з наркотиками». Люди, які пройшли курс лікування від наркоманії роблять помилку, коли зустрічаються і проводять час з тими, хто зловживає наркотиками. Тримайтеся подалі від негативного впливу.
  • Будьте частиною вільного від наркотика виду діяльності. Займайтеся спортом, духовними практиками, знайдіть своє хобі, станьте частиною громадської організації. Ви знайдете собі продуктивне заняття.
  • Тримайтеся подалі від барів і нічних клубів наскільки це можливо. У цих місцях дуже часто простежуються випадки зловживання психоактивними речовинами. Вони можуть бути небезпечні для людини, яка намагається будувати нове життя без алкоголю і наркотиків.
  • Не приймайте ліків, які можуть викликати залежність після тривалого вживання. Це можуть бути болезаспокійливі, снодійні, нейролептичні засоби, антипсихотичні препарати і антидепресанти. Дізнайтеся про альтернативу цим лікам.
  • Підтримуйте здоровий спосіб життя. Висипайтесь, робіть вправи і правильно харчуйтеся. Якщо Ви відчуваєте, що починається рецидив, обов’язково поговоріть з ким-небудь, а найкраще з професіоналом.

 

Найголовніше – бути чесним із самим собою, визнати рецидив і пройти курс лікування повторно.