Проходження четвертої матриці під час холотропного дихання

Проходження четвертої матриці під час холотропного дихання

Ознаки четвертої «матриці» були пов’язані з тематикою смерті і відродження, при цьому присутнє відчуття перемоги і торжества. Багато говорили про змінення відчуттів: зорові і слухові враження, запахи, смаки здаються сильнішими, яскравішими і приємнішими. Пацієнти описували повернення почуттів, які забрав наркотик, вони стверджували, що зовсім по-новому розуміли і цінували своїх близьких, красу природи, насолоджувались звуками музики. Важливими в житті ставали такі якості, як прагнення до справедливості, повага до інших, бажання творити.

Деякі відчуття хворих нагадували першу «матрицю» , але докорінною відмінністю стало не пасивне спостереження за подіями, а відчуття своєї причетності до всього, можливості довільної його видозміни і відповідальності за це. Переважало почуття глибокого розслаблення, безтурботності і внутрішнього спокою. Оцінюючи основну проблему, у зв’язку з якою пацієнти перебували на лікуванні, вони стверджували про звільнення від наркотичної залежності або можливість позбавитися від неї.

Важливою віхою в цій лікувальній роботі вони розуміли необхідність власної активної позиції. Надалі після курсу лікування вони вважали за необхідне продовжувати холотропне дихання вдома, вбачаючи в цьому можливість розрядки під час психоемоційних криз. У поодиноких випадках переживання супроводжувалися гіперактивністю, ейфорією, збудженням, що зберігалося після сеансів протягом 2 – 3 годин. Пацієнти будували грандіозні плани, претендували на особливе ставлення до себе. Дані короткочасного стану проходили спонтанно і вимагали лише певного роз’яснення. При цьому передбачалося продовження 1 – 2 процедур дихання для формування ефектів спокою і безтурботності.