Про шкоду кетаміну

Про шкоду кетаміну

Симптоми зловживання та лікування залежності

Кетамін – це найнезвичайніший та найнепередбачуваніший наркотик. Цей препарат відомий як потужний діссоціатив. Це означає, що він здатний змусити людину відчувати, наче вона пливе у повітрі, або як її розум від’єднується від тіла. Вживання кетаміну у великих дозах викликає галюцинації. Завдяки своїм анестетичним властивостям, він може викликати тимчасовий параліч, неможливість рухатися і навіть розмовляти.

Кетамін можна зустріти у вигляді білого порошку, але він також існує і в інших формах, таких як рідина або таблетки. Зловживання кетаміном швидко спустошує та руйнує людину.

Подібно до ЛСД, дія кетаміну різноманітна та дуже непередбачувана. Цей наркотик може викликати ейфорію, проте часто галюцинації стають надзвичайно страшними. Поєднання кетаміну з алкоголем лише посилює справу, викликає такі порушення, як придушення і зупинку дихання, в процесі розслаблення може зупинитися робота серця та легенів. На додаток до всього, в той час, коли людина знаходиться в заціпенінні, її може знудити. Неможливість самостійно звільнити свої дихальні шляхи призводить до потенційної смерті.

Кетамін – наркотик короткочасної дії. Одним з ключових симптомів зловживання кетаміном є відсутність реакції людини на больові подразники. Кетамін робить людину повільною, а її рухи – перебільшеними. Простіше кажучи, людина рухається так, немов її показують в сповільненій зйомці. Людина під кетаміном не завжди усвідомлює, що відбувається навколо.

Симптоми зловживання кетаміном дуже схожі на симптоми зловживання алкоголем, і на симптоми менінгіту. Якщо ви підозрюєте свою близьку людину в зловживанні кетаміном, вам необхідно шукати атрибутику, пов’язану з використанням цього наркотику: упаковки від пігулок, голки, порожні пляшки, а також відсутність алкогольного запаху при наявних ознаках сп’яніння.

Ефекти зловживання кетаміном

У довгостроковій перспективі кетамін стає вельми неприємним наркотиком. Він, як правило, заподіює широкий спектр проблем, пов’язаних з майже кожною областю людського організму:

 

 • Викликає сильні болі в шлунку.
 • Знеболююча дія викликає ризик самоушкодження. (Відчуття болю говорить нам про те, що наше тіло пошкоджене, або ми робимо що-небудь, що може сприяти його пошкодженню. Значить біль змушує нас зупинитися, щоб запобігти пошкодженню. Люди під кетаміном часто ламають руки, ноги, він стає причиною розриву м’язів і сепсису.)
 • Кетамін також викликає довгострокове пошкодження сечового міхура та сечовивідних шляхів. (Стінки цих органів ущільнюються до стану, коли людина вже не здатна до самостійного сечовипускання).
 • Кетамін може викликати серйозні проблеми з нирками, коли препарат виводиться з організму.
 • Кетамін ніколи не можна змішувати з амфетаміном, ця комбінація може викликати вкрай високий кров’яний тиск.
 

Часто порошок кетаміну вдихають через ніс, проте в цих порошках є багато домішок. Іноді домішки достатньо нешкідливі, наприклад, тальк або цукрова пудра. Однак все частіше кетамін змішують з ацетамінофеном або засобами для чистки. У крайніх випадках в порошку взагалі може виявитися дуже маленька доза самого наркотику, що призводить до передозування.

Лікування кетамінової залежності

Якщо ви зловживаєте кетаміном, ви можете отримати допомогу в нашому медичному центрі. Ви можете скасувати наркотик в безпечному середовищі і бути подалі від спокус подальшого вживання.

Під час детоксикації, кетамін виводиться з організму. Через те, що кетамін не викликає смертельного ефекту під час абстиненції, ефект відбувається негайно. Абстиненція зазвичай триває 4-5 днів, її симптоми схожі на симптоми важкого грипу. Людина буде відчувати:

 

 • Озноб
 • Тягу
 • Втому
 • Пригніченість та депресію
 • Пітливість
 • Занепокоєння

 

У медичному закладі можуть допомогти впоратися з подібними наслідками кетамінової наркоманії.

Після фізіологічного очищення організму, необхідно зайнятися серйозною психотерапевтичною роботою, яка допоможе з’ясувати причини та наслідки цієї залежності, щоб надалі від неї позбутися.