Програма 12 кроків. Лікування алкоголізму

Програма 12 кроків. Лікування алкоголізму

Від алкогольної залежності страждають чоловіки й жінки різного віку та соціального статусу. І хоча сучасна медицина пропонує величезну кількість різних методів терапії, не всі з них допомагають позбутися залежності. «12 кроків» – програма лікування алкоголізму з доведеною ефективністю. Методика розроблена ще в першій половині ХХ століття, а й зараз широко застосовується.

Якщо ви не знаєте, як вилікуватися від алкоголізму, або хтось із близьких вам людей страждає від залежності, зверніться за допомогою до Медичного центру Василенко. Ми підберемо оптимальну тактику позбавлення від патології саме для вас.

Особливості програми лікування алкоголізму «12 кроків»

Доведено, що насильницька ізоляція, прийом лікарських препаратів і навіть кодування від алкоголізму не допомагають назавжди позбутися від нього через прихильність на рівні підсвідомості. Метод «12 кроків» лікування алкоголізму базується на духовному розвитку. Людина визнає наявність захворювання і свою безпорадність перед проблемою. Позбутися від свавілля, контролювати свідомість і розвивати духовні цінності допомагає Вища сила.

Методика побудована на основах роботи з соціумом, підтримці близьких людей, усвідомленні психологічної проблеми. Клуб анонімних алкоголіків, в рамках якого проводиться реабілітація, допомагає людині знайти розуміння з боку інших людей, усвідомити, що він не єдиний з такою проблемою. Анонімна допомога алкоголікам в нашому центрі надається кваліфікованими фахівцями з великим досвідом роботи.

Основні кроки програми

У медичному центрі Василенко для лікування алкоголізму застосовується програма «12 кроків». 12 традицій анонімних алкоголіків строго дотримуються. Програма складається з наступних кроків:

 1. Визнання безпорадності перед залежністю. Людина усвідомлює, що втратила контроль над власним життям.
 2. Прийняття Вищої сили, яка допоможе позбутися від залежності і повернути розсудливість.
 3. Підпорядкування Вищій силі на шляху до духовного зцілення.
 4. Самоаналіз життя допомагає пацієнтові оцінити основні аспекти з точки зору моральності, переглянути цінності.
 5. Визнання перед Вищою силою помилок. Людина розповідає про результати самоаналізу іншим учасникам групи.
 6. Примирення зі своїми недоліками, підготовка до процесу зцілення.
 7. Звернення до Вищої сили за допомогою зі щирим бажанням позбутися від залежності.
 8. Складання списку людей, які постраждали від залежної людини. Прагнення до спокути. Якщо у родичів є співзалежність, як позбутися від неї, підкажуть фахівці нашого центру.
 9. Налагодження відносин з родичами шляхом спокутування провин.
 10. Самоаналіз, спрямований на роботу над власними помилками. Зміна ставлення до негативу. Людина може вести щоденник або обмірковувати основні моменти.
 11. Пошук в собі хороших якостей і прихованого потенціалу. Людина повинна довірити життя Вищій силі.
 12. Застосування і поширення отриманих знань, надання допомоги іншим пацієнтам.

Якщо виникли питання по системі «12 кроків», можете розраховувати на допомогу наших фахівців.

У чому ефективність програми «12 кроків»?

Система «12 кроків» лікування алкоголізму отримала визнання в усьому світі. Вона допомогла почати життя з чистого аркуша тисячам людей. Відгуки наших пацієнтів також підтверджують високу ефективність програми.

Суспільство анонімних наркоманів і алкоголіків спільно із системою «12 кроків» допомагають людині:

 • усвідомити зв’язок між залежністю і станом фізичного здоров’я;
 • знайти мотивацію для зміни способу життя;
 • налагодити відносини з близькими людьми;
 • знайти нових друзів, змінити коло спілкування;
 • отримати підтримку;
 • прийняти себе з недоліками і перевагами.

Людині вдається позбутися від психологічних проблем, які й стали причиною залежності. Вона вчиться жити по-новому, спілкуватися з друзями, вирішувати проблеми і радіти успіхам без вживання спиртних напоїв.

Чому варто звернутися в наш центр?

Якщо ви помітили у близької людини зовнішні ознаки алкоголізму, але не знаєте, як їй допомогти кинути пити, звертайтеся за допомогою до медичного центру Василенко. У нас передбачена безкоштовна допомога алкоголікам. Досвідчені фахівці допоможуть людині прийти до усвідомлення проблеми та знайти мотивацію для лікування.

Ефективна 12-крокова програма в Києві у наркологічному центрі Василенко допомагає залежним м’яко проходити кожен етап. Робота в групах, індивідуальні та тематичні заняття допомагають людині зміцнити духовний світ і викорінити залежність з життя. Психологічну підтримку отримують і родичі пацієнтів. У нас також застосовується кодування гіпнозом від алкоголізму та інші методики, які допомагають прибрати тягу до алкоголю на рівні підсвідомості.

Якщо помітили перші симптоми алкоголізму, не відкладайте лікування. Залежність буде прогресувати, руйнуючи тіло і розум. Допомога алкозалежним надається анонімно та конфіденційно. До нас звертаються пацієнти з Києва та інших міст України. У нашому медичному центрі застосовується програма «12 кроків» і для лікування наркоманії.

Якщо вам потрібна професійна допомога, зв’яжіться з нами по телефону або заповніть онлайн-форму.