Пригнічені спогади: що ховається за спиною залежності?

Пригнічені спогади: що ховається за спиною залежності?

«Явище пригнічених спогадів насьогодні називається диссоціативною амнезією».

Що таке диссоціативна амнезія?

Явище пригнічених спогадів нині називається диссоціативною амнезією, відноситься до сімейства диссоціативних розладів, які також включають в себе дисоціативний розлад ідентифікації та деперсоналізаційний розлад.

Диссоціативна амнезія виражається блокуванням інформації, що стосується індивіда, і це, як правило, пов’язано з травматичним і болісним спогадом у минулому. Ці спогади можуть все ще зберігатися в людині, поховані глибоко в підсвідомості, звідки не так легко звільнитися. Така виборча амнезія служить захистом власного я від глибокого негативного впливу, який можуть здійснити ці спогади на повсякденне життя, функціонування та взаємовідносини людини.

«Залежна людина може неусвідомлено проявляти ознаки того, що займається самолікуванням, щоб впоратися зі своєю психологічною травмою. Він або вона страждають від почуття занепокоєння? Депресії? Безсоння? »

Незважаючи на те, що випадки відновлення втрачених або пригнічених спогадів дійсно відбуваються, справжність цих спогадів іноді заперечується. Більше того, емпіричних даних, що свідчать про повне відновлення пам’яті, не існує. Однак фактом залишається те, що репресія певних спогадів найчастіше відбувається в дитинстві, коли людина опиняється не в змозі впоратися з будь-яким болючим або травматичним досвідом, наприклад, сексуальним насиллям, це стає засобом убезпечитися від пережитого. Відновлення пригнічених спогадів може зайняти роки або навіть десятиліття, і немає ніяких гарантій результату.

Важливо відзначити, що пам’ять піддатлива і сприйнятлива до зовнішньої інформації, яку людина отримує щодня. Складність диссоціативної амнезії полягає в тому, що іноді людина несвідомо впроваджує нову інформацію в старі спогади, що в свою чергу впливає на їх точність.

Нажаль, серед наркоманів і алкоголіків існує величезний відсоток жертв насильства в дитинстві, які більше всіх схильні до придушення своїх хворобливих спогадів. Коли справа стосується пам’яті, відновленої або існуючої, дуже часто побутове функціонування людини порушується, не лагодиться робота, особисті стосунки, соціальна взаємодія з оточуючими. А в історії їхньої залежності будуть спостерігатися такі симптоми як:

  • Безсоння,
  • Тривога,
  • Депресія.

Зловживання психоактивними речовинами може збільшити існуючі симптоми, а також порушити процес одужання. Залежна людина може неусвідомлено проявляти ознаки того, що займається самолікуванням, щоб впоратися зі своєю психологічною травмою. Він або вона страждають від почуття неспокою, депресії, безсоння. Незважаючи на те, що ці симптоми характерні багатьом психічним хворобам, високий відсоток наркоманії та алкоголізму серед жертв насильства гарантує більш глибоке розуміння проблеми, процесу її лікування, а також того, чому і коли вживаються наркотики і алкоголь, якщо у людини існують глибокі проблеми, і вона не може самостійно їх вирішити.

Людина повинна зрозуміти, що наркотиками і алкоголем зцілитися від болю неможливо. І тоді вона звернеться за допомогою до рідних і друзів. Вони допоможуть знайти професійну допомогу і вибрати програму лікування. Щойно залежна людина зрозуміє і прийме те, що вона стала жертвою за обставинами, не залежними від неї, і спроба заглушити травматичне переживання за допомогою алкоголю або наркотичних речовин лише руйнує її життя, вона зробить перший крок назустріч одужанню.