Синтетичні похідні кокаїну: новини

Синтетичні похідні кокаїну: новини

Ряд синтетичних похідних кокаїну був досліджений з метою виявлення потенційних лікарських речовин (наприклад, 4-флюоркокаїн та 2-гідроксікокаїн), але тільки дві з них були зареєстровані як психоактивні речовини, що потенційно викликають залежність, а саме 3- (п-флюоробензоілоксі) тропан, pFBT та діметокаїн. Обидва доступні в якості «наукових хімічних речовин» на різних сайтах, а також серед продукції “лігалайз”.

Структура pFBT дуже схожа на структуру кокаїну, проте діметокаїн за складом нагадує новокаїн, анестетик місцевої дії без психоактивних властивостей. Тому існують деякі сумніви щодо того, чи має психоактивні ефекти, діючі на людей, сам діметокаїн. Жодна з цих речовин не перебуває під міжнародним контролем, крім Данії (pFBT) і Румунії (діметокаїн).

Мало що відомо про детальну фармакокінетичну та фармакодинамічну дію цих речовин на організм людини. Обидва вони діють як місцеві анестетики. Облікові записи користувачів в Інтернеті описують pFBT як стимулятор. Разом з кокаїном, діметокаїн може стати причиною гіпертонії, тахікардії, неспокою і тимчасового психозу.

У тварин, діметокаін викликає стимулюючий ефект і гальмує поглинання допаміну майже так само ефективно, як кокаїн. Проте, є деякі сумніви щодо того, чи впливає він на психіку людини. Облікові записи в Інтернеті зазначають, що наркотик надає м’яку стимулюючу дію.

У січні та лютому 2011 року було встановлено, що діметокаін пропонувався більш ніж в 20 інтернет-магазинах, з ціною в межах між 20-30 євро за 1 грам.