Передозування опіатами

Необізнаність підвищує ризик передозування опіатами серед молоді

Передозування опіатами стало справжньою зростаючою проблемою за останні десять років.

Кількість нещасних випадків і смертей від передозування опіатами в 2011 році було в три рази більше, ніж в 2000.

Це пов’язано зі значним збільшенням немедичного використання опіоїдних анальгетиків, а також наркотиків молодими людьми та підлітками, а також переходом від опіоїдних препаратів на героїн.

Незважаючи на значну кількість передозувань, часто молоді люди не знають про наслідки немедичного вживання опіоїдних препаратів або наркотика героїн. Профілактичні заходи повинні ґрунтуватися на усвідомлені людей з групи ризику про можливість передозування і смерті в разі зловживання.

Брак знань в цій групі високого ризику просто приголомшує. У більшості випадків з’ясовується, що якщо наркомани потрапляють в ситуацію з передозуванням, все що вони роблять, це:

  • ляпаси, щоб привести людину до тями,
  • холодний душ.

Насправді подібні невірні уявлення про методи допомоги при передозуванні грунтуються на перекручених зображеннях в ЗМІ.

У прагненні зрозуміти джерело такого дефіциту знань, було проведено дослідження. Вчені розглянули різні освітні ресурси, і спробували розібратися, чому їх програми не діють. Дослідники підкреслюють необхідність розширення існуючих ресурсів поза сферою традиційних центрів, робити інформацію доступною для всіх верств населення, а не тільки тих, хто вже зіткнувся з наркотичною залежністю. Вивчення методів профілактики передозування, і способів першої допомоги необхідно включити в шкільну програму навчання.