Підлітки курять марихуану

Підлітки курять марихуану, щоб заглушити поганий настрій

Існує версія про те, що підлітки та молоді люди, які часто курять марихуану, роблять це з метою впоратися з поганим настроєм, використовуючи наркотик.

Вони можуть тимчасово відчувати полегшення, однак через деякий час їм стає тільки гірше. Вдобавок, куріння марихуани як способу заглушити душевний біль може ускладнити процес відвикання від наркотику.

Молоді люди, які часто курять марихуану, відчувають наростання негативних емоцій протягом 24 годин після вживання, що призводить до повторного вживання наркотику. Тобто, виходить, що бажаючи підняти собі настрій, малолітні курці тільки роблять гірше.

Куріння марихуани пов’язане з виникненням стану тривоги та інших негативних емоцій.

Наприклад, людина відчуває себе погано, потім вона курить марихуану, щоб поліпшити свій стан, настрій ненадовго піднімається, проте незабаром душевний стан цієї людини буде ще гіршим, ніж до того, як вона вживала наркотик. При цьому людина рідко усвідомлює зв’язок між своїм поганим самопочуттям після куріння марихуани з самим курінням марихуани безпосередньо. Звідси виникає замкнене коло.

 

Для дослідження, опублікованого в журналі Studies on Alcohol and Drugs (Дослідження алкоголю і наркотиків), доктор Шрієр і колеги набрали 40 осіб (15-24 років) в експериментальну групу. Всі вони, принаймні, два рази на тиждень вживали марихуану, хоча середній показник був 9,7 раз на тиждень.

Піддослідним людям вручили кишеньковий гаджет, який два тижні давав сигнал в будь-який час протягом тригодинного інтервалу. З кожним сигналом учасника експерименту запитували про його настрій, компанії людей поруч, про наявність марихуани і нещодавне куріння марихуани. Учасників також просили повідомляти до і після вживання наркотику.

Дослідники отримали більше 3600 звітів, і виявили, що поганий настрій простежувався протягом 24 годин перед курінням марихуани, і був набагато важчим, ніж в інші періоди. Однак гарний настрій не змінювалося в залежності від періоду часу.

Крім того, ні наявність марихуани, ні присутність друзів не впливали на те, чи будуть хронічні споживачі марихуани курити її в період погіршеного настрою.

Це дослідження унікальне тим, що вченим вдалося зібрати дані в режимі реального часу, щоб оцінити зміну настрою і епізод вживання марихуани. Таким чином, вони змогли визначити зміни настрою за добу до вживання марихуани, а також зміни після цього.

Цінністю цього дослідження є можливість клінічних фахівців допомогти пацієнтам знаходити ознаки негативного афекту і застосовувати альтернативні засоби «вирівнювання» настрою, щоб замінити куріння наркотику.