Наркотики та діти

Наркотики та діти

Дитячий плач свідчить про вплив кокаїну на плід під час вагітності

Нове дослідження, проведене Університетом Північної Кароліни, представляє перший відомий доказ того, як можна використовувати однакові акустичні характеристики плачу людського немовляти і дитинчати пацюка для виявлення шкідливих наслідків пренатального впливу кокаїну на розвиток нервової системи. Простіше кажучи, як можна за допомогою плачу визначити вплив материнської наркоманії на розвиток дитини.

«Це відкриття має важливе значення, тому що раніше дослідження впливу кокаїну на немовля до народження були обмежені невизначеністю. Невідомо чи то нервова система новонародженого піддавалася впливу певного наркотика, чи то впливали інші чинники, такі як депресія матері, важкий перебіг вагітності, вживання інших психоактивних або медичних препаратів,»- каже доктор Філіп Сенфорд Зескінд, провідний автор дослідження.

Відкриття однакових спектральних характеристик в звуці дитинчат пацюків дозволить здійснити перенесений аналіз, який можна застосовувати до людини. Вивчення вокалізацій щурят допоможе визначити дію наркотику на лімбічні механізми мозку, які є однаковими у людей, гризунів і ссавців.

 

Дослідження було проведене в рамках наукової ініціативи the Cocaine Affects Mother-Infant Dyads (CAMID). Головний дослідник проекту CAMID, Жозефіна М. Джонс, доктор наук, професор психіатрії та психології в Університеті Північної Кароліни, є старшим автором газети PLoS ONE. Її проект займається дослідженням впливу наркотику на матір і дитину на безлічі рівнів. Робота частково фінансується Національним інститутом зловживання наркотиками та Національним інститутом психічного здоров’я.

Попередня робота показала, як пронизлива спектральна характеристика плачу немовляти («гіперфонація») показує наскільки постраждала нервова система новонародженого від вживання наркотиків матір’ю – навіть якщо традиційний педіатричний огляд свідчить про те, що дитина здорова.

Гіперфонація в плачу немовлят, у яких матері вживали кокаїн під час вагітності, набагато вище, ніж у здорових дітей. Теж саме відбувається з гіперфонаціей писку дитинчат пацюка, та інших ссавців, які піддавалися впливу кокаїну в пренатальний період. Подібне дослідження дозволяє припустити однакову схильність до впливу наркотику в утробі матері що у людей, що у щурів, тим самим дозволяючи подальші клінічні дослідження для вирішення проблеми.