Лікування бупренорфіном

Замісна терапія бупренорфіном набагато ефективніша, ніж детоксикація

«У лікуванні опіоїдної залежності замісна терапія бупренорфіном набагато ефективніша, ніж детоксикація.»

Такий висновок був зроблений в новітньому вивченні Єльської школи медичних досліджень, результати якого були опубліковані 20 жовтня 2014 в JAMA International Medicine.

За останні 15 років залежність від опіоїдних препаратів невпинно зростала, і перевищила показники героїнової залежності. Той факт, що лікарі виписують все більше знеболюючих препаратів, призводить до частих експериментів з таблетками, розвитку залежності та наркоманії.

Лікарям часто не вистачає фактичних даних, щоб підібрати правильне лікування наркоманії: замісну терапію або детоксикацію.

Доктор Фіеллін і його колеги провели клінічне дослідження, в якому спостерігали за 113 пацієнтами з опіоїдною залежністю протягом 14 тижнів. У випадковому порядку пацієнти отримували або бупренорфінову детоксикацію, або препарат на основі бупренорфіну для замісного лікування. Учасники дослідження в групі детоксикації отримували бупренорфін протягом 6 тижнів, потім на період наступних 3 тижнів їх дози значно скоротили. Всі 14 тижнів експерименту учасники отримували консультацію лікарів.

Вчені виявили, що пацієнти в групі детоксикації частіше давали позитивний результат при аналізі на вживання незаконних опіатів, ніж ті, що були в групі замісної терапії. Пацієнти, які постійно отримували бупренорфін, були менш схильні до вживання наркотиків за межами стін медичного закладу. А пацієнти на детоксикації рідко витримували лікування до кінця і зривалися після закінчення лікування.

«Якщо доводиться лікувати опіоїдну залежність, то утримання мало допомагає. Детоксикація також збільшує ризик передозування та інших небажаних випадків».