Наркотик і нерви

Наркотик і нерви

Людина і наркотик – одвічна проблема. Це біль і муки матерів і батьків. Це страждання дітей. Це розпад сімей, втрата роботи, довіри. Це повна внутрішня розруха, кінець багатьох мрій…

У нашому центрі ми це бачимо щодня. Ми бачимо цих хлопців і дівчат, і стає боляче тільки від того, що в цю «яму наркотичної залежності» потрапляють найчастіше саме молоді люди, по суті, наші діти. І як можна залишитися байдужим до сліз матерів і дружин, похмурим обличчам батьків, які на собі несуть цей важкий хрест.

До нас на лікування потрапляють пацієнти з різних куточків колишнього Союзу, а також з країн Європи та Америки. І практично всіх їх об’єднує спільна велика проблема: поразка нервової системи, як центральної, так і периферійної. Ми з гіркотою в душі помічаємо, що наркотик (в будь-якому його вигляді) або алкоголь різко погіршує пам’ять, увагу, настрій, порушує м’язовий тонус ( сповільнюється хода, збіднюється міміка ), сон, апетит. У таких пацієнтів часто болить і крутиться голова, тремтять руки і ноги, вони майже не сплять, деяким сняться кошмари; приблизно у третини ми спостерігаємо підвищену пітливість (нижня білизна, простирадла і наволочки – хоч віджимайтеся), тривале підвищення температури тіла від 37 до 38, 5 градусів С; практично у всіх відзначається загальна слабкість, підвищена стомлюваність, багато хто не пам’ятає що робили вчора або куди поділися їхні окуляри або сигарети… Ці та ще багато інших симптоми говорять про сильний згубний вплив наркотику на головний мозок, і, особливо на ті його частини, які регулюють життєво важливі функції організму.

Так, на електроенцефалограмі ( ЕЕГ) практично у всіх наших пацієнтів ( 96,3 %) було виявлено різке зниження біоелектричної активності головного мозку ( більш, ніж у 2 рази); у більшої половини ( 58,7 %) – спалахи патологічних повільних тета і дельта і гострих бета хвиль, що йдуть із глибоко лежачих відділів мозку; у деяких ( 3,1 %) – виявлялася судомна готовність (можливість епіприступа ). Іншими словами, багато функцій центральної нервової системи (головний і спинний мозок) сильно знижуються під впливом наркотиків. Однак, радує той факт, що на ЕЕГ тих самих пацієнтів, зроблених через 4-6 місяців після лікування, згадані показники поліпшуються.

Але поліпшуються не тільки показники ЕЕГ. Зникає або зменшується головний біль, налагоджується сон і настрій, зміцнюються м’язи, стає чіпкою пам’ять. Відмовившись від наркотиків і позбувшись навіть думок про них, пацієнти нашого центру набагато швидше відновлюють своє здоров’я і повертають радість і щастя у свої сім’ї.