Наркоманія та інші психічні розлади

Наркоманія та інші психічні розлади

Наркоманія та інші психічні розлади

Психологічні проблеми можуть грати роль у формуванні наркотичної залежності. Іноді ці проблеми передують розвитку наркоманії, і сама наркотична залежність стає інструментом боротьби з ними. Іноді психологічні розлади виникають як наслідок наркоманії.

Незалежно від того, чому виникли ці проблеми, людина повинна навчитися вирішувати їх. В іншому випадку ризик зриву лікування може виявитися дуже високим. Іноді подібні психологічні проблеми і складності таять у собі прихований психічний розлад. Насправді, наркоманія та інші психічні розлади зустрічаються разом на диво часто. У цьому контексті вживання наркотиків являє собою спробу полегшити симптоми супутніх психічних розладів. Наркологи часто називають це самолікуванням. Якщо основні порушення психіки не виявлені і не розглядаються спільно з залежністю, ризик зриву залишається високим.

  • Тривожність (може включати в себе наслідки травми): 25% залежних від алкоголю, і 40% залежних від наркотиків людей мають супутній діагноз – тривожність.
  • Афективні розлади (включають в себе депресію та біполярний розлад настрою): 25% страждають алкоголізмом, і 50% наркоманів мають діагноз розлади настрою.
  • Розлад особистості: 50% алкоголіків і 70% наркоманів мають розлад свого «Я».
  • СДУГ (Синдром Дефіциту Уваги та Гшперактивність): 15-25% дорослих з алкогольною та наркотичною залежністю страждають цим захворюванням.